LINKEDIN'DE BAŞARIYA ULAŞTIRAN İPUÇLARI

LINKEDIN'DE BAŞARIYA ULAŞTIRAN İPUÇLARI
29 Ağustos 2018

 

Sosyal medya deyince aklımıza gelen platformların başında Facebook, Instagram ve Twitter geliyor. Tüm dünyada 575 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan, Türkiye’de ise 6 milyondan fazla üyeye sahip LinkedIn, daha kurumsal ve ciddi duruşuyla insanların hemen aklına gelmeyen ama önemi özellikle B2B firmalar tarafından gün geçtikçe daha çok anlaşılan sosyal platform, Microsoft tarafından satın alındıktan sonra daha da dikkat çekmeye başladı.

LinkedIn, geçtiğimiz ay yaptığı oylama sonucu en iyi 10 şirket sayfasını belirledi. 13 binden fazla oyla ve 945 şirket arasından seçilen şirket sayfalarını gelin beraber inceleyelim.

1) HAYS

İngiltere’nin önemli IK firmalarından HAYS LinkedIn hesabı, kullandığı görsellerle ve şirketin önemli isimlerinin paylaşımlarıyla ön plana çıkıyor

2) Schneider Electric

Schneider Electric firması da kurumsal yeşilinin yer aldığı görsellerle dikkat çekiyor. Başarılı projelerini ve uygulamalarını paylaşmasıyla da şirkette çalışmak isteyenleri kendine çekiyor.

3) PTC

Amerikalı bilgisayar yazılım şirketi PTC, sahip olduğu farklı vitrin sayfalarıyla farklı hedef kitlelere dair özelleştirilmiş mesajlarını daha sağlıklı ve profesyonelce paylaşıyor.

4) Teleperformance

Paris merkezli müşteri yönetimi firması Teleperformance, LinkedIn hesabından paylaştığı alıntı içerikleri ve sektörel infografiklerle takipçileriyle olan etkileşimini en üst düzeyde tutmaya özen gösteriyor.

5) Cvent

Etkinlik yönetim firması olan Cvent, paylaşımlarında kullandığı eğlenceli ve rahat dille LinkedIn gibi kurumsal bir platformda firmaların insani yönlerini de rahatlıkla gösterebileceğini vurguluyor.

6) Biesse Group

Ahşap işçiliği ve üretimi konusunda uluslararası hizmet veren Biesse Group, farklı hedef kitleleri için organik anlamda LinkedIn hedeflemeleri kullanarak etkileşimi yüksek içerikler paylaşıyor.

7) Deloitte

Dünyaca ünlü finansman danışmanlık ve denetleme şirketi Deloitte, LinkedIn hesabından paylaştığı içeriklerde göz alıcı ve dikkat çekici görseller kullanmaya özen gösteriyor.

8) Cognixia

Teknoloji konularında dijital eğitim ve kurslar düzenleyen Cognixia, düzenleyeceği eğitimlerin duyurularını ve formlarını LinkedIn hesabı üzerinden paylaşıyor.

9) Michael Page

İngiltere kökenli insan kaynakları firması Michael Page, LinkedIn sayfalarındaki paylaşımlarda kısa ve net mesajlar veriyor.

10) EY

Ernst & Young Global Limited paylaştığı videolarla ve şirketin üst düzey yetkililerinin paylaşımları sayesinde takipçileriyle etkileşim sağlıyor.

Bu firmaların hesaplarını inceledikten sonra özetlersek:

 • Kurumsal imaj paylaşımları tutarlı bir görsel dil oluşturur.
 • LinkedIn çalışanlarınızın paylaşımları da en az marka paylaşımlarınız kadar önemlidir.
 • İlginç içerikler ve başarılarınızı paylaşmak insanların dikkatini çeker.
 • Ürünlerinizi/hizmetlerinizi vitrin sayfalarında ayrıştırmak, farklı hedef kitlelere ulaşmak açısından etkili olabilir.
 • Alıntılar ve infografik gibi görsel içerikler etkileşiminizi artırmaya yardımcı olur.
 • Eğlenceli ve rahat bir dil kullanmak, markanıza kişisellik katmanızı sağlar.
 • Geniş bir hedef kitleniz varsa içeriklerinizi bölgesel anlamda ayrıştırmak faydalı olabilir.
 • Stok görsellerin dışında kendi fotoğraf ve videolarınızı paylaşmanız daha ilgi çekici olacaktır.
 • Şirketinizin düzenleyeceği seminer, konferans, webinar gibi etkinlikleri sayfanızdan duyurmayı ve trafik yaratmayı ihmal etmeyin.
 • İçerik metinlerinizi kısa ve net tutmaya özen gösterin.
 • Farklı içerik türlerini deneyin.

 Bu öneriler LinkedIn hesabınızı daha etkili ve profesyonel bir görünüme kavuşacaktır.

Profesyonel bir LinkedIn hesabı ve sosyal medya yönetimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz: https://www.ahtapotsosyalmedya.com/iletisim

Kaynak: LinkedIn Marketing Blog

Yazan: H. Taylan Azimli

Paylaş