LINKEDIN REKLAMLARI İÇİN İPUÇLARI!

LINKEDIN REKLAMLARI İÇİN İPUÇLARI!
26 Ağustos 2018

 

Dünya üzerinde 500 milyondan fazla kullanıcısı bulunan LinkedIn, iş hayatındaki profesyoneller ve kurumlar arasında köprü olmaya devam ediyor. Özellikle B2B markaların ve kuruluşların gözdesi olan platformda, markalar yeni ürünlerini, hizmetlerini ve kariyer olanaklarını konuyla ilgili profesyonel kişilere ulaştırmak için farklı yöntemler deniyor.

Bu yöntemlerin başında ise LinkedIn reklamları geliyor. Detaylı hedefleme, remarketing, retargeting gibi özellikleriyle B2B firmalar için vazgeçilmez olanaklar sunan LinkedIn reklamları, ürününüz ve hizmetlerinizle ilgili vermek istediğiniz mesajı, hedef kitlenize hızlı ve doğru bir biçimde ulaştırma imkanı sağlıyor.

LinkedIn reklamlarını verirken dikkat etmeniz gereken bazı maddeler bulunuyor. Bu önemli maddelerin üzerinden geçmemiz gerekirse:

1. Test etmeyi unutmayın: Reklam kampanyanızın görsellerini, metinlerini hatta bütçenizi farklılaştırarak deneyin. Böylece hangi mesajın ve görselin sizin için en faydalı olduğunu takip edebilirsiniz.

2. Görsellere önem verin: İnsanların ilgisini çekebilecek, farklı ve yaratıcı görsellerle reklamlarınızı hazırlayın. Doğru bir fotoğraf veya videoyla geri dönüşleriniz tahmininizden fazla olabilir.

3. Organik içeriklere reklam verin: Şirket sayfanızdan daha önce paylaştığınız, yüksek geri dönüşler veya performans aldığınız organik içeriklerinize reklam vermeyi ihmal etmeyin. Takipçileriniz tarafından hali hazırda ilgi gören bir içeriğiniz, sponsorlu olarak da ilgi çekecektir.

4. Daha yüksek geri dönüşüm: LinkedIn reklam verirken size reklamınız için harcamanız gereken bir tutar önerir. Eğer bu tutarın %10’undan daha fazla bir ücret öderseniz daha yüksek geri dönüşler elde edebilirsiniz.

5. Farklı reklam modelleri: Sponsorlu İçerik ve Sponsorlu InMail modellerini bir arada kullanırsanız, LinkedIn’e göre içeriğinize daha fazla geri dönüş ve daha fazla mail açılma oranı elde edebilirsiniz.

6. Reklam metniniz: Sponsorlu içeriklerinizde yer alan metninizin 150 karakter geçmemesini öneririz.

7. Hedefleme: Bütün reklamverenlerin ve işverenlerin hedefi olabildiğince çok kişiye ulaşmaktır. Gerçekte ise hedef kitleniz ne kadar doğru ve net belirlenmişse reklamlarınız o kadar etkili olacaktır. LinkedIn’in önerisine göre hedef kitleniz 60.000 – 400.000 kişi arasında olmalıdır.

Umarız bu ipuçlarıyla LinkedIn’de hedeflediğiniz kitleye etkili ve doğru bir şekilde ulaşabilir ve rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

LinkedIn reklamları konusunda profesyonel destek ve danışmanlık almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın: http://ahtapotsosyalmedya.com/iletisim 

Yazan: H. Taylan Azimli

Paylaş