INSTAGRAM YENİ ÖZELLİĞİ “AD ETİKETİ” İLE KARŞIMIZDA!

INSTAGRAM YENİ ÖZELLİĞİ “AD ETİKETİ” İLE KARŞIMIZDA!
05 Ekim 2018

 

Yaptığı güncellemelerle adını sık sık gündeme gelen Instagram, yeni özelliği olan ad etiketini (nametag) duyurdu! Peki ad etiketi nedir? Nasıl kullanılır? Merak ettiğiniz tüm soruların cevabına gelin birlikte bakalım.

Ad Etiketi (Nametag) Nedir?
Kullanıcıların birbirlerini daha kolay bulmalarını amaçlayan bu özellik, hepimizin aşina olduğu karekod sistemi gibi çalışıyor. Kendinize veya markanıza özgü hazırladığınız ad etiketinizi, herhangi bir sosyal medya hesabınız üzerinde paylaşabilirsiniz. Böylelikle aynı isimde açılmış farklı hesaplarla vakit kaybetmeyip, aranan hesaplara kolayca ulaşmak mümkün hale geliyor.

Nasıl Kullanılır?
Instagram hesabınızın profil kısmında sağ üstte duran üç çizgiye bastığınız zaman en üstte “Ad Etiketi” ya da “Nametag” yazısını görüyorsunuz. Tıkladığınızda kullanıcı isminizin yazdığı bir sayfa açılıyor. Bu sayfayı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. İster arka planı emojiler ile doldurun, isterseniz selfienizi ekleyin. Sadelikten yana olanlar ise düz bir renk kullanabilir.

Sağ üst köşesindeki paylaşma butonu ile de istediğiniz sosyal medya platformlarında paylaşım yapabilmeniz mümkün. Paylaşım yaptığınızda ad etiketiniz “Instagram’da beni takip et! Kullanıcı adı: …” şeklinde iletiliyor.

Eğer siz birini takip etmek istiyorsanız, ad etiketinizin hemen altında bulunan “Ad etiketi tara” butonuna basmanız gerekiyor. Ad etiketi, galerinizde kayıtlı ise butona bastıktan sonra sağ üst köşeden galerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Instagram uygulamanızda “ad etiketi” bölümünü bulamıyorsanız, uygulamanızı güncellemeyi unutmayın. smiley

Yazan: Alev Ateş

Paylaş