INSTAGRAM HESABINIZDA ETKİLİ OLACAK 15 İÇERİK

INSTAGRAM HESABINIZDA ETKİLİ OLACAK 15 İÇERİK
28 Ağustos 2018

 

Günümüzün markalar açısından en etkili sosyal ağlarından biri olan Instagram’da, var olan takipçilerinizi etkileyecek veya potansiyel takipçilerinize ulaşmanızı sağlayacak içerikler paylaşmak her zaman kolay olmayabiliyor.

Instagram’ın açıkladığı en son verilere göre 25 milyondan fazla işletme hesabı bulunuyor ve rekabetin bu kadar yüksek olduğu bir mecrada ön plana çıkmak, vereceğimiz ipuçlarıyla sandığınızdan daha kolay bir hale gelecek.

Lafı daha fazla uzatmadan Instagram’da paylaşabileceğiniz içerik örneklerini sıralayalım:

1) Yarışmalar: Herkes küçük veya büyük bir hediye kazanmak için basit bir kurguyla hazırlanmış yarışmalara katılabilir. Belirleyeceğiniz bir hashtag’le, ufak bir reklam bütçesi ve ödülle neler kazanabileceğinizi görmek inanılmaz bir deneyim.
 

2) Düşünce Liderliği: Markanızın yer aldığı sektörün uzmanı olduğunu belirten içerikler paylaşabilirsiniz.
 

3) Ürünler: Ürün veya hizmetlerinizi paylaşmayı unutmayın. “Rakiplerinizden nasıl ayrışıyorsunuz, farkınız nedir, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin ön plana çıkan unsurları nedir?” gibi içerikleri video ya da güzel çekilmiş fotoğraflar ile paylaşmak etkileyici olabilir.
 

4) Lansmanlar: Yeni çıkan ürün ve hizmetlerinizi Instagram üzerinden paylaşmayı ihmal etmeyin.
 

5) Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikler: Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kullanan takipçilerinizin fotoğraf ve videolarını paylaşabilirsiniz.
 

6) Influencer ve Blogger Kullanımı: Ürün ve hizmetlerinizi kullanıp, deneyimlerini paylaşacak internet ünlüleriyle çalışabilirsiniz.
 

7) Özel Günler: Bayramlar, sektörünüzle ilgili günler, tatiller gibi özel günleri mutlaka kutlamalısınız. Takipçilerinizle etkileşimi artıracak eğlenceli veya onların duygularını harekete geçirecek içeriklerle yüksek etkileşim oranlarına ulaşmanız çocuk oyuncağı.
 

8) Popüler Hashtagler: Ürün veya hizmetinizle ilgili hashtagler dışında gündemi yakalayabileceğiniz, içeriğinizle ilgili hashtagleri de kullanmayı unutmayın.
 

9) Alıntılar, Özlü Sözler: Sektörünüz veya içerikleriniz ile ilgili ünlü kişilerin alıntılarını paylaşmak, takipçilerin hoşuna gidebilir ve onların da bu alıntıları paylaşmalarını sağlayabilir.
 

10) Sahne Arkası İçerikler: Ürün veya hizmetlerinizi oluştururken geçilen aşamaları kısaca da olsa gösterdiğiniz paylaşımlar, takipçilerinizin ilgisini çekebilir.
 

11) Çalışan İçerikleri: Ofis içinden görüntüler, çalışanlarınızla gerçekleştirdiğiniz etkinliklerden fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz. Takipçileriniz işyerinizle ilgili meraklarını giderir ve çalışma ortamınızın ne kadar keyifli veya ciddi olduğunu gösterme şansınız olur.
 

12) İnfografikler: Sektörünüzle ilgili rakamsal veriler sunabilirsiniz.
 

13) Promosyonlar: İndirimleriniz, dönemsel kampanyalarınız takipçilerinizin ilgisini çeker.
 

14) Throwback Thursday: Perşembe günleri şirketinizin, markanızın veya ürününüzün geçmişinden önemli bir olayı veya başarıyı paylaşabilirsiniz.
 

15) Müşteri İçerikleri: Ürün veya hizmetlerinizi kullanan müşterilerinizin içeriklerini paylaşabilirsiniz.  

Bunların dışında da yaratıcılığınızla doğru orantılı olarak içerik örnekleri bulmanız ve paylaşmanız mümkün.

Instagram hesabınızın daha profesyonelce ve etkili bir şekilde yönetilmesini isterseniz, konusunda uzman ekibimizle tanışma vaktiniz gelmiş demektir. smiley

Yazan: H. Taylan Azimli

Paylaş