10 YEARS CHALLENGE PAYLAŞIMLARI REKOR KIRDI

10 YEARS CHALLENGE PAYLAŞIMLARI REKOR KIRDI
23 Ocak 2019

 

Son günlerde sosyal medyada ortaya çıkan ve özellikle Instagram’da yayılım gösteren #10YearsChallenge çok araştırılıyor. Peki 10 Years Challenge nedir? Tüm detayları sizin için bir araya getirdik.

Her geçen gün yeni bir akımın doğduğu sosyal medyanın gündeminde bu defa 10 Years Challenge var. Bu akım ile birlikte milyonlarca takipçisi bulunan oyuncular, sanatçılar, sporcular hatta markalar, 10 yıllık süreçte yaşamış olduğu değişimleri sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşıyor.

Sosyal medyada gündem haline gelen #10YearsChallenge etiketiyle Instagram üzerinden yapılan paylaşımların şimdiden 3 milyon gönderiye ulaştığını belirtebiliriz. Sosyal medyayı kasıp kavuran 10 Years Challenge akımı, başta Instagram olmak üzere Twitter ve Facebook’ta da en çok konuşulan konular arasına girmiş durumda.

Hep dediğimiz gibi “Ben sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyorum” demenin yolu, gündemi takip etmekten ve real time içerik oluşturmaktan geçer. İşte, bizim de markamız olan Darüşşafaka Cemiyeti için #10YearsChallenge etiketiyle oluşturduğumuz içerik:

Paylaşımların hala devam ettiği bu akım hakkında uzmanlar bazı uyarılarda bulunuyor. Akımın başlatılmasının arkasında masumane sebeplerin olmayabileceğini dile getiren uzmanlar, kullanıcıların 10 yıl önceki halleri ve şimdiki hallerini kıyasladıkları akımda elde edilen verilerin reklam faaliyetleri, yüz tanıma ve yapay zeka için kullanılabileceği söylüyor.

Tartışma yaratan bu iddia hakkında siz neler düşünüyorsunuz? 

Yazan: Özgü Çağıran

Paylaş