YOUTUBE İÇİN ETKİLİ PAZARLAMA REHBERİ

YOUTUBE İÇİN ETKİLİ PAZARLAMA REHBERİ
28 Ağustos 2019

 

Uzun yıllardır dijital dünyanın video pazarlama çalışmalarını yürüttüğü en geniş ve tanınmış video ağı olan Youtube; sektördeki ajanslara ve markalara video içeriklerini hedef kitle ile buluşturabilecekleri bir platform olarak öne çıkıyor. Birçok marka Youtube üzerinden yayınladığı viral başarıya ulaşan içerik ya da reklamlarıyla başarı sağlıyor. Her geçen gün daha nitelikli çalışmaların yüklendiği Youtube’un içerik standardı giderek yükseliyor.

Youtube’da Etkili Pazarlama Yapmanın 3 Altın Kuralı

Kullanıcıların ilgisini çektiniz mi?

Alınan verilere göre 8 saniye bir videonun izlenip izlenmeyeceğini belirleyen önemli bir uzunluk. Youtube videosunun başlangıç saniyelerinin ilgi çekici olması izleyicileri tutmak için çok önemlidir.

Görüntü ve sesle kullanıcıların videonuza devam etmesini sağlayın

YouTube'da izleyiciler reklamları hem izlemeye hem dinlemeye hazır. İlk saniyeler içinde videoda yer alan öznenin kullanıcı ile buluşması etkili bir videonun ilk adımıdır. Özne bir insanın yüzü, seslendirme, bir ürün ya da bunların kombinasyonu olabilir. Böylelikle izleyici ilk saniyede video içeriğinin ne ile ilgili olduğunu görebilir.

Demografik hedeflemenin ötesine geçerek, izleyicilere müşterileriniz gibi davranın

Seçeneklerin sınırsız gibi göründüğü günümüz dünyasında, video hâlâ popüler bir içerik biçimi olmaya devam ediyor. Aynı zamanda videolar gitgide daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. 2020'ye kadar tüketicilerin web trafiğinin %82 gibi büyük bir kısmını videoların oluşturacağı tahmin ediliyor. Durum böyle olunca izleyicilere sizi tanıyorlarmış ve sürekli izliyorlarmış gibi davranırsanız sizin kim olduğunuz, ne yaptığınız ya da sizi takip etme seçeneklerinin neler olduğunu araştırma olasılıkları yüksektir.

Büyümenin merkezinde yer alan YouTube için başarılı video içerikleri gelin birlikte üretelim!

Yazan: Özgü Çağıran

Paylaş