SOSYAL MEDYADA SEVGİLİLER GÜNÜ HEYECANI!

SOSYAL MEDYADA SEVGİLİLER GÜNÜ HEYECANI!
28 Ağustos 2018

 

Dünya genelinde her yıl heyecanla beklenen 14 Şubat Sevgililer Günü, markalar için de hedef kitlelerinin kalbine ulaşabilecekleri yeni fırsatlar doğuran bir gün olarak ön plana çıkıyor.

Bazı markalar bu güne özel çeşitli yarışmalar ve kampanyalar kurgularken, bazıları da yaratıcı ve etkileşimli içeriklerle takipçilerinin gönlünü almayı ihmal etmiyor.

Peki sizin markanızın Sevgililer Günü stratejisi hazır mı? smiley

Sizi bilmiyoruz; ama biz bu Sevgililer Günü’nde, markalarımız için birbirinden keyifli kampanyalar hazırladık ve hem markalarımızı hem de takipçilerini çok mutlu ettik. Bu özel günün stratejik olarak başarıya ulaşabilmesini sağlayan tecrübelerimizi de sizlerle paylaşmak istedik. İşte Ahtapot Sosyal Medya ekibinden sizin için birkaç öneri:

Kutlamayı İhmal Etmeyin

Sektörünüz ve çalışma alanınız ne olursa olsun hedef kitlenizde evli ve sevgili olan bir kitle olduğunu göz ardı etmeyin. Herkes bu özel günde sevgi dolu bir mesaj görmek veya basit bir hediye kazanmak isteyecektir. Hedef kitlenizle aranızdaki bağı güçlendirmek sizin için de büyük bir fırsat olacaktır.

İlham Verici Olun

Takipçileriniz henüz sevdiği kişilere alacağı hediyeleri, eğlence için gidecekleri mekanları veya romantik bir akşam yemeği için gidilecek şık bir restoranı seçememiş olabilir. Bu tarz konularda onlara yardımcı olmaya ne dersiniz?

Kutlamayı Kampanya İletişimine Çevirin

İmkanlarınız dahilinde basit bir kampanya kurgusu ile takipçilerinize olduğu kadar potansiyel müşterilerinize de ulaşmaya çalışın. Bu sayede takipçi sayınızın artması yanında kampanyanızın ne kadar kişiye ulaştığını görebilir ve markanızın tanınmasını kolayca artırabilirsiniz.

Mutlu Edin, Mutlu Olun

Bugünün asıl amacının sevdiklerinizle beraber güzel ve keyifli vakit geçirmek olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Severek yaptığınız bir işin takipçileriniz tarafından da sevileceğini ve paylaşılacağını unutmayın.

Siz de özel kampanya ve yarışma fikirlerimizden faydalanmak ve sevgi dolu bir ajansla yolunuza devam etmek isterseniz www.ahtapotsosyalmedya.com adresine bekleriz. wink

Hepinizin Sevgililer Günü kutlu olsun! heart

Yazan: H. Taylan Azimli

Paylaş