NEDİR BU SOSYAL MEDYA CHECK-UP?

NEDİR BU SOSYAL MEDYA CHECK-UP?
26 Ekim 2017

 

Sosyal medyada hedef kitleye direkt olarak ulaşabiliyor ve neredeyse tüm düşünceleri ve hisleri yansıtabiliyoruz. Bu potansiyeli böyle bir mecrada yakalamışken; atılacak her adım, söylenecek her kelime de büyük önem taşıyor. Peki markalar bu durumun farkında mı? Ürünlerini, ürünlerinin özelliklerini ve niteliklerini, markanın kimliğini, markanın amacını doğru şekilde, doğru kişilere aktarabiliyorlar mı? İşte biz bu sorulara cevap ararken ‘’Sosyal Medya Check-Up’’ projesi ortaya çıktı.

Markaların sosyal medya hesaplarını 4 ana başlık altına inceliyoruz. İletişimin başladığı ve bel kemiği olan içerik, hafızalarda yer edinmek ve duyu organlarının gücüne olan inancımızla tasarım, dijital dünyanın önlenemez hızı ve günde yaşamak, gündemi takip etmek için trendlere uyum ve hedef kitle ile sürekli birlikte olmanın, ihtiyaçları ve talepleri direkt olarak takip etmenin anahtarı moderasyon…

Sosyal medyanın olmazsa olmazları olan bu 4 başlık, alanında uzman kişiler tarafından birçok alt kırılımla değerlendiriliyor. Profesyonel bir kadro tarafından hazırlanan puanlama sistemi ile de rakamlara dökülüyor. Elde edilen sonuçlar markaların sosyal medya sayfaları hakkında bize önemli bilgiler veriyor. Bu bilgiler doğrultusunda biz de Ahtapot Sosyal Medya olarak eksik olan ya da geliştirilmesi gereken başlıklar hakkında önemli tavsiyelerde bulunuyoruz. İyi puan alan markalar ise en büyük mutluluğumuz oluyor.

Sosyal medyada herhangi bir kriz yaşamadan, sayfalarınızın durumunu öğrenmek ve önlem almak isterseniz, siz de bize ulaşarak markanız için ‘’Sosyal Medya Check-Up’’ yaptırabilirsiniz.

Paylaş