LINKEDIN’E YENİ İFADELER GELİYOR

LINKEDIN’E YENİ İFADELER GELİYOR
17 Nisan 2019

 

Geçtiğimiz hafta yeni ifadeler özelliğini tanıtan LinkedIn, platformunda bulunan Like butonuna ek olarak, Celebrate, Love, Insightful ve Curious seçeneklerini ekliyor.

LinkedIn, bu yeni özelliğin masaüstü ve mobil uygulamalara geleceğini ve önümüzdeki aylarda dünya çapında yaygınlaşacağını duyurdu. Facebook’takine benzer ifadeler özelliğini hayata geçiren LinkedIn, beş yeni ifadeyle etkileşimi arttırmayı hedefliyor.

İnsanlar profesyonel sosyal paylaşım platformu LinkedIn’e, her gün neler olduğunu keşfetmek için giriyor, işleriyle ilgili konuları konuşuyor ve birbirleriyle fikir alışverişi yapıyorlar. Bu yeni özellik sayesinde ağ kullanıcıları, akışlarında gördükleri olaylara beğeniden daha farklı tepkiler verebilecekler. Örneğin yeni işe girmiş bir arkadaş alkış ifadesiyle kutlanıp, fikri ve çalışması çok beğenilen başka bir arkadaşın paylaşımına ise kalp ifadesi bırakılabilecek.

Kullanıcıların içeriklere karşı duygularını ifade etmek için Beğeni'den daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu gözlenleyen LinkedIn’in, konuyla ilgili paylaştığı makalede şu sözlere yer verdi:

“Hepinizden düzenli olarak duyduğumuz şeylerden biri, haber kaynağınızda gördüğünüz çeşitli yayınlara yanıt vermek için bir “Beğeni”den daha anlamlı bir yol istediğiniz. Aynı zamanda, bize LinkedIn’de gönderi paylaştığınızda, duyulduğunuzu hissetmek ve bu paylaşımın neden sevildiğini anlamak için daha fazla yol istediğinizi de biliyoruz.”

Hızla yayılmaya başlayan LinkedIn ifadelerinin, bu mecraya katılımı ve mecra içindeki etkileşimi artıracağı bir gerçek! wink

Yazan: Özgü Çağıran

Paylaş