INSTAGRAM STORY’LERİ ARTIK DAHA EĞLENCELİ

INSTAGRAM STORY’LERİ ARTIK DAHA EĞLENCELİ
25 Ocak 2018

 

Yalnızca 24 saatlik paylaşımlar yapılan ve kimlerin baktığını öğrenme fırsatı sunan Story, Instagram kullanıcılarının kısa sürede ilgi odağı oldu. Elbette Instagram da bu ilgiyi karşılıksız bırakmadı ve birçok yenilikle kullanıcılarının yüzünü güldürdü.

Instagram ilk olarak “Yalnızca son 24 saatte çekilmiş fotoğraflardan mı paylaşım yapacağız? Neden Story TBT’si yapamıyoruz?” diyenlere cevap verdi ve ulaşılabilir fotoğrafları daha kapsamlı hale getirdi. Hatta bununla da kalmadı “galeri” başlığının altına diğer klasörleri de ekleyerek kolaylık sağladı.

Kullanıcıların taleplerini dinlemeye devam eden Instagram, fotoğraf veya videonuza uygulayabileceğiniz filtrelere de yenilik getirdi. Önceden ayırt edici özelliği yalnızca keskin gözler olan filtreler artık şehir isimleri aldı. Oslo, Lagos, Melbourne, Jakarta, Abu Dhabi, Buenos Aires, New York, Jaipur, Cairo, Tokyo ve Rio de Janeiro isimli 11 filtreyle seçim yapmayı kolaylaştırdı. Bizim fikrimizi sorarsanız, seçim yapmakta biraz zorlandık ama Oslo, Melbourne, New York ve Tokyo önde gidiyor diyebiliriz.

Etiketle Yetinmek İstemeyenler İçin GIF’ler

Tüm bu yeniliklerin yeterli olduğunu düşünenlere Instagram bir sürpriz daha yaptı. En çok kullanılan ve paylaşılan, içeriklere renk katan etiketlerin yanına da küçük bir bölüm eklendi. Her duruma uygun ve rengarenk GIF’ler Story’ler için yeni eğlence kaynağı oldu. Artık fotoğraflarınız üzerinde kalpler uçurabilir, kış günleri için selam veren bir kardan adam kondurabilir veya dans eden kedinin sevimliliğini yakalayabilirsiniz.

 

Elbette bunları yaparken ekranı çok fazla doldurmamak ve uygun olan GIF’i seçmek çok önemli. Özellikle markanız için sosyal medyanın çok kritik olduğunu ve gereksiz kalabalığın insanları sıkacağını unutmamak gerek. Sizi çok seven arkadaşlarınız bile doğru kullanılmayan etiket ve GIF’lerden zamanla sıkılıp hesabınızı takip etmekten vazgeçebilirken, markanızı takip edenlerin vazgeçiş hızlarını siz tahmin edin. Bu hiçbir etiket veya GIF kullanmayın demek de değil. Unutmayın, her şeyi kararında yapmak en iyisi… 

Yazan: Tuba Kiraz

Paylaş