Eczacıbaşı-Lincoln Elecktric Askaynak’tan EURO 2016’ya Özel “EN KRAL KAYNAKÇI” Yarışması

Eczacıbaşı-Lincoln Elecktric Askaynak’tan EURO 2016’ya Özel “EN KRAL KAYNAKÇI” Yarışması
09 Ekim 2016

 

Türk olmanın bazı getirileri var. Mesela yurt dışına çıktığımızda insanların davranışlarından "bu kesin Türk" çıkarımı yapabildiğimiz bir gerçek. O zaman bir takım genellemeler yapmakta da sakınca görmüyoruz. Kısacası eğer Türk'üm diyorsan, o futbolu seveceksin kardeşim. İstisnai durumlar olabilir, kesinlikle katılıyoruz ama yok hobi olarak da olsa o futbol sevilecek.Üstüne bir de kaynak ustası olacaksın ve futbol sevmiyorum diyeceksin. İşte bu kombinasyon gerçekten imkansız. Biz böyle bir ihtimalin imkansız olması içgörüsünden yola çıktık ve futbol sevdalısı kaynak ustaları ile Eczacıbaşı-Lincoln Elecktric Askaynak'ı bir araya getirecek bir proje hayata geçirdik. İyi ki de geçirdik çünkü kaynak ustalarının futbol ile ilgili bilgileri gerçekten deniz derya imiş. Peki detayına inmek gerekirse, Ahtapot Sosyal Medya olarak Eczacıbaşı-Lincoln Elecktric Askaynak ile el ele verip nasıl bir proje hazırladığımızı da anlatalım.

Türkiye’nin lider kaynak uzmanı Eczacıbaşı-Lincoln Elecktric Askaynak ve bizler Ahtapo Sosyal Medya ailesi, “Kaynağın da kralı benim, futbolun da” diyen, kaynağa gönül vermiş takipçilerin EURO 2016 heyecanına ortak olmak için "En Kral Kaynakçı" yarışmasını hayata geçirdik.

www.enkralkaynakci.com sitesi üzerinden üye olunarak katılımların gerçekleştiği yarışmada yarışmacılar, EURO 2016 kapsamında gerçekleşen son 16 turu maçlarının, çeyrek final, yarı final ve final maçlarının kazananlarını doğru tahmin etmeye çalışarak en yüksek puanı toplamaya çalıştı.

1.481 kaynak ustasının katıldığı yarışmada en yüksek puanı toplayan ilk 3 kişi kaynak makinası, kaynak maskesi ve futbol paketi, aynı zamanda ilk üç kişiden sonra en fazla puan toplayarak dereceye giren ilk 10 kişi de kaynak maskesi ve futbol paketi kazandı.

1 aylık turnuva süreci boyunca kaynak ustalarına heyecanlı bir dönem yaşatan En Kral Kaynakçı yarışmasının kurgusu, yazılımı, tasarımı ve dijital iletişimi ise, söylememize bile gerek yok tabii ki ama bizlerin yani Ahtapot Sosyal Medya'nın imzasını taşıyor.

Sevgili iş ortaklarımızla hep böyle nefis işlere imza atmak dileğiyle...

Paylaş