DİJİTAL YAZIŞMALARDA YENİ TREND: MEMOJİ!

DİJİTAL YAZIŞMALARDA YENİ TREND: MEMOJİ!
09 Ekim 2019

 

Apple, 2018 yılında çıkardığı Iphone X ile gelişmiş yüz tanıma teknolojisini kullanmaya başlamış, Memoji özelliğini de sadece Iphone X kullanıcılarına özel açmıştı. Geçtiğimiz günlerde gelen yeni güncelleme IOS 13 ile birlikte bu eğlenceli özelliği tüm Iphone kullanıcılarına sunuldu. Güncellemeden önce sadece mesaj bölümünde kullanılan Memoji şu an daha geniş bir kullanım alanına sahip.

Nedir bu Memoji?

Memojiyi özelleştirilmiş emoji olarak adlandırabiliriz. Manuel olarak saç, kaş, burun vs. tüm ayrıntılara kadar seçip kendi karakterinizi oluşturabiliyorsunuz. Dilerseniz Apple’ın oluşturduğu Memojileri de kullanabilmeniz mümkün. Oluşturduğunuz tüm Memojileri görmek için de emoji butonuna tıklamanız yeterli.
Apple’ın bu özelliği, Samsung’un Ar Emoji’si ve Snapchat’in Bitmoji’si ile yarış haline girmiş durumda.

Peki Memoji, emojinin yerini alabilir mi?

Jest ve mimiklerinizi kullanarak oyun oynamaya, hatta bunları arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin veren Memoji şu sıralar yoğun ilgi görmüş durumda. Ancak, hayatımızın ve mesajlaşmalarımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen emojiler ise başlı başına yeni bir dil oldu. Şimdilik 3000 görselden oluşsa da yakın zamanda 60’tan fazla emoji daha hayatımıza girecek. İnsanların kendilerini daha iyi ifade etmek amacıyla kullandıkları bu semboller, hayatımızdan kolay kolay çıkacak gibi görünmüyor.   

Memojinizi markanıza da uyarlayabilirsiniz!

Markanızın reklam yüzü ya da karakterini Memojiye dönüştürüp, moderasyon ve içerik iletişiminizi Memojiniz ile yapabilirsiniz! Farklı ve yaratıcı paylaşımlar görmek takipçilerinizin ilgisini daha çok çekecektir.

Daha birçok içerik oluşturmanıza yardımcı olacak Memoji özelliği sizlere ve takipçilerinize keyifli anlar yaşatabilir. Hadi kendi Memojinizi oluşturmaya başlayın!

Yazan: Büşra Yıldız

Paylaş