DİJİTAL GÜNDEM (18 KASIM - 24 KASIM 2022)

DİJİTAL GÜNDEM (18 KASIM - 24 KASIM 2022)
24 Kasım 2022

 

Her hafta dijital dünyadaki gelişmeleri derleyip aktardığımız “Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem”de bu hafta (18 Kasım – 24 Kasım 2022) hem dünya hem de Türkiye gündemindeki dijital odaklı ve teknoloji ile ilgili öne çıkan haberlere yer verdik.

Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem (18 Kasım – 24 Kasım 2022)

Kasım ayının dördüncü haftasında dijital mecralar, sosyal ağlar ve teknoloji odaklı birçok gelişme yaşandı. Tüm bunları “Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem”de derleyip değerlendirdik.

Bu haftanın öne çıkanları arasında şu haberler yer aldı:

  • Elon Musk’ın ‘’Twitter 2.0’’ için istekleri…
  • Youtube, yeni özelliği TV uygulamasına açılış sesi ekledi.
  • WhatsApp’ta işletmelerin bulunması daha kolay olacak.
  • Meta, genç kullanıcıları korumak adına yeni önlemler alıyor.

Elon Musk’ın ‘’Twitter 2.0’’ için istekleri…

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde şirketin San Francisco’daki merkez binasında gerçekleştirilen toplantısında, platform üzerinde uygulamaya geçirmek istediği bazı özelliklerden bahsetti. Sık sık şirketin daha işlevsel ve kazanç sağlama potansiyeli olduğunu söyleyen Musk, platformda sesli ve görüntülü görüşmenin yanı sıra direkt mesajların uçtan uca şifreli hale gelmesini istiyor.

Youtube, yeni özelliği TV uygulamasına açılış sesi ekledi.

En popüler video platformu olan Youtube, TV uygulaması için bir açılış sesi oluşturduklarının bilgisini paylaştı. Şirket yaptığı açıklamada; açılış sesinin ilgi çekici, kolay tanınabilir ve duyar duymaz Youtube’un açılmak üzere olduğunun anlaşılmasını sağlayacak bir ses olmasına önem verdiklerini belirtti.

WhatsApp’ta işletmelerin bulunması daha kolay olacak.

Uygulama içinde işletmelerin kolayca bulunabilmesini sağlamak isteyen WhatsApp, kullanıcısıyla buluşturmak istediği yeni özelliklerle ilgili bilgileri paylaştı. Kullanıcıların bankacılık, yeme-içme ve seyahat markalarını uygulama içinde kolayca bulabileceği ‘’Business Search’’ adı verilen özellik, şimdiden Brezilya, Kolombiya, Endonezya, Meksika ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılara açıldı.

Meta, genç kullanıcıları korumak adına yeni önlemler alıyor.

Instagram ve Facebook’un çatı kuruluşu Meta, bu defa genç kullanıcılarını korumak adına hedeflediği yeni önlemlerle gündeme geldi. Şirket, kötü amaçlı hesapların 16 yaşın altındaki genç kullanıcılara mesaj göndermesini kısıtlamak için, Facebook hesaplarına varsayılan gizlilik ayarlarında değişiklik yapacak. Bu değişiklikle birlikte arkadaş listelerinin, etiketlenen gönderilerin, takip edilen sayfaların ve hesapların görünürlüğü de daha sınırlı hale gelecek.

Dijital Gündemi Değerlendirdik

“Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem”de 18 Kasım – 24 Kasım 2022 tarihleri arasında meydana gelen dijital odaklı ve teknoloji ile ilgili gelişmeleri derleyip aktardık.

“Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem” YouTube ve Spotify’da aylık olarak yayınlanıyor!

 

Paylaş