DİJİTAL GÜNDEM (14 EKİM - 20 EKİM 2022)

DİJİTAL GÜNDEM (14 EKİM - 20 EKİM 2022)
21 Ekim 2022

 

Her hafta dijital dünyadaki gelişmeleri derleyip aktardığımız “Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem”de bu hafta (14 Ekim – 20 Ekim 2022) hem dünya hem de Türkiye gündemindeki dijital odaklı ve teknoloji ile ilgili öne çıkan haberlere yer verdik.

Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem (14 Ekim – 20 Ekim 2022)

Ekim ayının üçüncü haftasında dijital mecralar, sosyal ağlar ve teknoloji odaklı birçok gelişme yaşandı. Tüm bunları “Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem”de derleyip değerlendirdik.

Bu haftanın öne çıkanları arasında şu haberler yer aldı:

  • Tweet düzenleme özelliği, beklenen geliri sağlamadı!
  • TikTok’tan önemli güncelleme! Canlı yayınlarda yaş sınırı yükseliyor!
  • Instagram, profile müzik ekleme testine başladı!
  • Mark Zuckerberg açıklama yaptı! ‘’WhatsApp, iMessage’dan daha güvenli.’’

Tweet düzenleme özelliği, beklenen geliri sağlamadı!

Başlangıçta yalnızca Blue üyelerine sunulan düzenleme özelliğiyle birlikte, Twitter Blue abonelerinin sayısının artacağını düşünen Twitter, hayal kırıklığına uğradı. Sensor Tower tarafından aktarılan verilere göre, Blue kullanıcı sayısında kısa süre yükseliş yaşansa da bu durum çok uzun sürmedi. Kullanıcı sayısının 9 Ekim sonrası tekrar ortalama seviyelere gerilemesi sebebiyle şirket, kanaldan elde edeceği gelir konusunda beklentilerinin karşılanamadığını ortaya koydu.

TikTok’tan önemli güncelleme! Canlı yayınlarda yaş sınırı yükseliyor!

Son zamanların popüler uygulaması TikTok, bu defa önemli bir güncellemeyle karşımıza çıkıyor. TikTok, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir blog gönderisiyle birlikte canlı yayın sisteminde bir düzenlemeye gidildiğini duyurdu. Uygulamada bin ve üstü takipçisi bulunan 16 yaş üzeri kullanıcılar canlı yayın açabiliyordu ancak yeni güncellemeyle birlikte bu yaş sınırı 18’e yükseltilecek.

Instagram, profile müzik ekleme testine başladı!

Yeni güncellemeleriyle gündemden düşmeyen Instagram, kullanıcıları heyecanlandıracak bir özellikten bahsetti. Alessandro Paluzzi ve Matt Navara’nın Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, Instagram kullanıcılarının profillerine müzik ekleyebilecekleri özelliğin şu an test aşamasında…

Mark Zuckerberg açıklama yaptı! ‘’WhatsApp, iMessage’dan daha güvenli.’’

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, resmi Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Apple’ı ve iMessage’ı eleştirdi. Zuckerberg, grup görüşmeleri dahil uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde WhatsApp’ın iMessage’dan daha güvenli olduğunu söyledi. 

Dijital Gündemi Değerlendirdik

“Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem”de 14 Ekim – 20 Ekim 2022 tarihleri arasında meydana gelen dijital odaklı ve teknoloji ile ilgili gelişmeleri derleyip aktardık.

“Ahtapot Sosyal Medya ile Dijital Gündem” YouTube ve Spotify’da aylık olarak yayınlanıyor!

Paylaş