AHTAPOT SOSYAL MEDYA’NIN YENİ MANİFESTOSU: KREATİF DİJİTALİZM

AHTAPOT SOSYAL MEDYA’NIN YENİ MANİFESTOSU: KREATİF DİJİTALİZM
26 Eylül 2017

 

Ahtapot Sosyal Medya olarak, dijital dünyada edindiğimiz tecrübeler neticesinde, ekip olarak bir süredir üzerinde çalıştığımız ve ortak bir noktada buluştuğumuz dijital ideolojimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz: Kreatif Dijitalizm!

Bildiğiniz gibi, teknoloji çağında hızla değişen dinamiklere uyum sağlamak, özellikle iletişim mecralarında bir gereklilikten çok zorunluluk haline geldi. Dijital parametrelerin hem kişiler hem kurumlar hem de farklı sektörlerin ekonomik paydaşları olan markalar için her gün güncelleniyor olması, dijital mecralarda uzman bir desteğin önemini de artırdı. Hedef kitlesine dijital kanallar aracılığıyla ulaşmanın önemini fark eden markalar; dijital kimlik oluşturma, strateji geliştirme, demografik yapısına ve ilgi alanlarına göre hedef kitle belirleme, doğru iletişim dili kullanma ve kampanya yönetme gibi konularda kendilerini geliştirerek ‘’dijital dünyada güçlüyüm’’ mesajı verdi. Öncü markaların hemen ardından, sektör fark etmeksizin neredeyse herkes, kısa bir süre içinde dijital platformlarda iyi ya da kötü, bir şekilde ‘’ben de varım’’ dedi ve çok kısa bir sürede ‘’Dijitalizm’’ akımı tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı.

İşte bu noktada, usta şair Edip Cansever’in de bir şiirine adını veren, ‘’Ben Ruhi Bey, Nasılım?’’ sorusunun minvalinde, markalar kendilerine şu soruyu sormaya başladılar, ‘’Ben dijitalde nasılım?’’

Ahtapot Sosyal Medya ekibi olarak biz, markaların bu sorunun cevabını korkmadan verebilmesi için, dijitalleşmenin tek başına anlamı olmayacağı, ancak kreatif bir dijitalleşmeyle başarının yakalanabileceği görüşünde birleştik ve bütün stratejilerimizi, bütün gelecek planlarımızı bu görüşle temellendirmeyi uygun gördük.

Elbette bu çıkış noktasını hızlı bir şekilde benimseyip sahiplenmemizde, her biri sektöre yıllarını vermiş, alanında uzman ekibimizden ve çözüm ortağı olduğumuz birbirinden büyük ve prestijli markalardan da cesaret aldığımızı söylemekte fayda var.

Biz inanıyoruz ki, Kreatif Dijitalizm sadece bizim ve markalarımız için değil; dijitalleşen dünyada var olmanın gücüne inanan tüm kişilerin, kurumların, markaların ve hatta ajansların birleştiği bir çıkış noktası olacak.

Bizi takip etmeye devam edin! wink

Paylaş