TWEET GİZLEME ÖZELLİĞİ TEST AŞAMASINDA

TWEET GİZLEME ÖZELLİĞİ TEST AŞAMASINDA
06 Mart 2019

 

Sosyal medya işletmeler ve markalar için pazarlama stratejilerini belirlerken var olmaları kaçınılmaz bir dünya olarak ön plana çıkıyor. Her gün yeni bir trendin veya içeriğin inanılmaz bir hızda milyonlarca kişiye ulaştığı sosyal medya mecralarında, belki de hedef kitlenizle veya müşterilerinizle en hızlı ve kolay biçimde iletişime geçebileceğiniz yerin Twitter olması şaşırtıcı olmasa gerek.

Statista’da yer alan verilere göre Türkiye’de 9 milyon civarı Twitter kullanıcısı bulunuyor. Twitter’ı aktif kullanan sektörlerde haber, e-ticaret, perakende satış, sağlık, turizm, telekom, finans ve spor sektörleri göze çarpıyor. Siyasetçilerin de yoğun kullandığı mecra takipçilerin yorumlarını, önerilerini, şikâyetlerini öğrenmek açısından da oldukça faydalı oluyor.

Madalyonun diğer yüzünde ise takipçilerden gelebilecek her türlü olumsuz yorumun, hakaretin ve aşağılamanın da markanız/karakteriniz konusunda diğer takipçileri etkileyebilecek hale gelme ihtimalinin yüksek olması yer alıyor.

Twitter ise bu durumda alabileceğiniz önlemlere bir yenisini eklemek için “Tweet Gizle” özelliğini test etmeye başladı. Bu özelliği keşfeden Jane Manchun Wong sayesinde bütün teknoloji ve sosyal medya sitelerinde yayılan bu haberle Twitter’ın insanların/markaların akışını düzenlemeleri konusunda bir çalışma yaptığı ortaya çıktı.

Sizin gönderdiğiniz bir mesaja yanıt olarak gelen olumsuz mesajları bu özellik sayesinde gizleyebileceksiniz. Gizlediğiniz mesajlar diğer kullanıcılara görünmeyecek ama siz isterseniz mesaj sahibiyle iletişiminizi sürdürebileceksiniz. Gizlenen mesajlar ise diğer kullanıcılar tarafından bir menü seçeneğiyle istenirse görülebilecek. Önümüzdeki aylarda bu özelliğin daha fazla kişiyle test edileceğini duyuran Twitter, bu konuda kesin bir tarih vermedi.

Kaynak: https://twitter.com/wongmjane/status/1101096225137283072

Bugüne kadar tweetlerini beğenmediğiniz kullanıcıları engelleyebilme veya sessize alma özelliğine sahip olan Twitter, bu özelliği de hayata geçirirse kullanıcıların/markaların akışını temiz tutması için ekstra bir güvenlik önlemi almalarını daha da kolaylaştıracak.

Yıllar içinde güvenlik ve kullanışlılık konusunda kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşatmaya çalışan Twitter bakalım bu hamlesiyle istediğini elde edebilecek mi, hep beraber göreceğiz.

Yazan: Taylan Azimli

Paylaş