SOSYAL MEDYAYI BİR BİLENE SORUN!

SOSYAL MEDYAYI BİR BİLENE SORUN!
26 Ağustos 2018

 

Her an yanımızda olan, çoğu zaman bakmadan 10 dakikamızı bile geçiremediğimiz telefonlarımız, tabletlerimiz ve bilgisayarlarımız… Hayatımızın tam ortasına yerleşen “dijital çağ” kavramı gün geçtikçe akıl almaz bir sürdürülebilirlik içerisinde gelişmeye devam ediyor. Haftada bir güncelleme gelen uygulamalar, yeni özellikler, yeni cihazlar beraberinde tüm sektörlerde uygulanabilecek bir dijital pazarlamayı da beraberinde getirdi. Çünkü artık çocuklar bile yaptıkları takıları sokakta tezgah açarak satmak yerine bir Instagram sayfası açıp satmayı tercih ediyorlar. Kulağa ilginç geldiğinin farkındayız, fakat bu tarz örnekleri sık sık görür olduk. smiley

Pazarlama yapmak için uygun birçok mecra mevcut. Bir dükkan açıp kira vermek ve masraflarını karşılamak yerine; sosyal medyaya yatırım yapmayı düşündüğünüz mutlaka olmuştur. Ücretsiz bir uygulama ile sayfanızı oluşturabilir ya da bir web sitesi kurabilirsiniz. Tüm bunları ilk aşamada gerçekleştirmenin kolay göründüğünü söyleyebiliriz fakat bu mecralardan gelir etme etmek yani pazarlama yapmak için uzun bir sürece ve verimli bir çalışma planına ihtiyacınız olduğunu hatırlatmak isteriz. Çünkü gün geçtikçe çığ gibi büyüyen dijital pazarlamada yolunuzu kaybedebilir, doğru kitleye ve istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Bu noktada size yardımcı olacak profesyonel desteği nereden alabilirsiniz? Sorunun yanıtı; Sosyal Medya Danışmanlığı. İletişim ve medya sektöründe Sosyal Medya Uzmanı olarak da karşımıza çıkan bu meslek, iletişim becerileri yüksek, çağın hızını yakalayan, araştıran ve sosyal mecralara uygun yaratıcı içerikler yazabilen kişilerdir. Sosya Medya Danışmanı markanıza maksimum fayda kazandırmayı amaçlar.

 Bu doğrultuda önemli olan 5 detayı derledik:

  • Sosyal medya uzmanı; dijital ortamın gerektirdiklerini uygulayabilmek için rakip analizi yapabilmeli, daha farklı ve stratejik hamlelerle bir adım öne geçebilmenizi sağlayacak bir plan dahilinde çalışmalıdır. Yaratıcı bir kaleminin ve yönetim becerisinin olmasının çok önemli olduğunu belirtelim.
  • Moderasyon takibi müşteri memnuniyeti sağlama açısından kritik bir nokta. En kısa sürede çözüm odaklı dönüşler sağlamalı, markaya dair güven veren bir imaj yaratabilmelidir.
  • Sosyal medya danışmanınız markanızın pazarlamacısıdır. İçerik stratejilerinizi belirleyip, markanızın kimliğini müşterilerinize en doğru şekilde ulaştırabilmelidir.
  • Eleştirel ve sonuç odaklı bir bakış açısına sahip olmalıdır. Düzenli toplantılar gerçekleştirerek planlarınızı gözden geçirmeli; “Daha fazla ne yapabiliriz?” sorusu ile ilerlemelidir. Gerektiğinde tüm stratejileri değiştirmeyi göze alacak, mevcut planlar dahilinde ilerlemenin sonuçlarını öngörebilecek bir deneyime sahip olması sizin için bir avantaj.
  • Sektörel analiz çalışması doğrultusunda açıkları yakayalabilmek, geri dönüşü yüksek kampanya ve projeler oluşturmak tüm dengeleri değiştirebilir. Unutmayın; alıcı her zaman çok araştırır ve en iyisine ulaşmak ister.

Kreatif bir ekiple çalışmanın çok daha verimli sonuçlar yaratacağından yola çıkarak dijital bir reklam ajansının danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak daha iyi bir fikir olabilir. Bu durum sosyal medya danışmanın yanında tasarım açısından da bir adım önde olmasınızı sağlayacaktır.

Vakit ve titiz bir çalışma sürecini de beraberinde getiren dijital pazarlama için profesyonel yardım almanın en doğru karar olduğunu deneyimlediğiniz zaman, merak ettiğiniz tüm soruların yanıt bulacağından kuşkunuz olmasın.

Sosyal medya yönetimi ile ilgili aklınıza takılan tüm soru işaretleri için bizlerle iletişime geçebilir,markanızı dijitalin ruhuna sızmış güvenilir ekibimize teslim ederek farkı görebilirsiniz. smiley

İletişim bilgilerimiz; http://ahtapotsosyalmedya.com/iletisim

Yazan: Berfin Atsız

Paylaş