SOSYAL MEDYADA REKLAM OLMAZSA OLMAZ!

SOSYAL MEDYADA REKLAM OLMAZSA OLMAZ!
17 Kasım 2017

 

Sosyal medya mecralarında yer alarak markanızın geleceği için ilk adımı attınız. Tebrikler! Peki, sadece sosyal medyada var olmak, yeni müşteriler kazanmak ve markanızın bilinirliğini arttırmak için yeterli mi? Yoksa sosyal medya reklamları olmazsa olmazlardan mı? Biz, markanız için en uygun hedef kitlenin belirlenip, reklam verilmesinin çok önemli olduğunu söyleyenlerdeniz.

Diyelim ki reklam vererek markanızı sosyal medyada daha görünür hale getirdiniz ve yeni müşterilere ulaştınız. Ancak, her geçen gün değişen ve gelişen sosyal medya reklam dinamiklerine ayak uydurmak da en az reklam vermek kadar önemli. Unutmayın, bilinçsiz reklam, fazla maliyet demektir.

Örneğin Twitter, yakın zamanda 6 saniyelik bir reklam hizmetini denemeye başladı. “Fuel” adını verdikleri bu reklam modeli, Youtube’un bumper reklamlarını oldukça anımsatıyor. Eğer hareketli içerikler üretmeyi seven bir markaysanız bu güncelleme gözünüzden kaçmamalı.

Ya da hedef kitlenizi daha fazla netleştirmek ve doğru kişilere reklamınızı ulaştırarak bütçenizi en doğru şekilde kullanmak istiyorsunuz diyelim, Facebook’un yeni reklam modeli olan “Bağlantılı Paylaşımlar”ı denemenizi öneririz.

Eğer siz de sosyal medya reklamları ile markanızı görünür kılmak ve yeni müşterilere en doğru bütçe ile ulaşmak istiyorsanız, reklam trendlerini düzenli takip eden uzman ekibimiz ile markanızı başarıya ulaştıralım.

 

Deniz Ademoğlu

Paylaş