SOSYAL MEDYADA LOVE MARK OLMANIN ALTIN KURALI: SAMİMİYET!

SOSYAL MEDYADA LOVE MARK OLMANIN ALTIN KURALI: SAMİMİYET!
28 Ağustos 2018

 

Markaların sosyal medya aracılığıyla hedeflerine ulaşabilmeleri için doğru bir tone of voice’a sahip olmaları ve proaktif bir iletişim sağlamaları büyük önem taşıyor. Ama bu iletişim ne kadar başarılı olursa olsun, markaların hedef kitlesinin gözünde ‘’Love Mark’’ olmasına yetmeyebiliyor. İşte tam da bu noktada devreye ‘’samimiyet’’ kuralı giriyor.

Peki sosyal medyada nasıl samimi olabiliriz ve neden önemlidir?

*Markanızı takip eden kişiler hesaplarınızda sadece indirim, kampanya ve ürün içerikleri görmekten ziyade life style içerikler, gündeme dair eğlenceli mesajlar, zaman zaman kendilerine nefes aldıracak samimi paylaşımlar görmek ister. Yani tıpkı sizin kişisel hesaplarınızda görmek istediğiniz gibi. Bu tarz bir iletişim, içeriklerinizi sadece markanızla ilgili olan kişilerin değil, diğer kişilerin de beğenmesini ve takip etmesini sağlar, neticesinde de markanızı sosyal medyada daha görünür kılar. Peki samimi bir iletişim beraberinde neler getirir:

*Bu tarz içerikler sosyal medyada olumlu etkileşimi (olumlu yorum, beğeni, paylaşım) arttırır, kişiler sizlere sadece şikayetleriyle gelmezler.

* “Love Mark” denen markayla özdeşleşme kavramı en iyi şekilde samimi sosyal medya iletişim dili ve medya yönetimi ile gerçekleşir.

*Gerçek hayatta iletişimimizi büyük oranda beden dili ve jest ve mimiklerimizle gerçekleştiririz. Jest ve mimiklerimizin sosyal medyadaki karşılığı ise emojilerdir. Emojileri yerinde ve doğru kullanmak da büyük önem taşır. 😊

*Ancak samimiyet, ciddiyetsizlik ve aşırıya kaçan bir dil ile karıştırılmamalıdır.

Siz de markanızı, etkili bir sosyal medya iletişimi ve yönetimiyle ‘’love mark’’ olarak konumlandırmak istiyorsanız gelin mutlaka tanışalım: www.ahtapotsosyalmedya.com/iletisim,

Yazan: Deniz Ademoğlu

Düzenleyen: Şinasi Furkan Avcı

Paylaş