SOSYAL MEDYA İÇİN DOST UYGULAMALAR

SOSYAL MEDYA İÇİN DOST UYGULAMALAR
28 Ağustos 2018

 

Sosyal medya günümüzde hayatımızın odak noktası olmuş durumda. Peki hepimizin aktif bir şekilde içinde yer aldığımız bu platformları kullanmanın daha kolay yolları olduğunu biliyor muydunuz? Sosyal medyayı kullanırken kolaylık sağlayacak bazı uygulamaları sizin için derledik.

1. AZ Screen

Android telefonlar için tasarlanmış, ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir ekran videosu kaydetme uygulaması. Bu özelliğinin yanı sıra video/ses yapılandırma, videoya istediğiniz içerikleri ekleyebilme gibi özellikler de sunuyor.

2. Repost for Instagram

Instagram hemen hemen herkesin kullandığı, en aktif sosyal medya uygulamalarından biri olan Repost for Instagram ise başka hesaplarda beğendiğiniz bir gönderiyi, kendi hesabınız üzerinden yeniden paylaşmanızı sağlıyor. Uygulama tamamen ücretsiz ve kullanımı da oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey sadece uygulamayı indirip, Instagram hesabınızla giriş yapmak.

3. VideoShow

VideoShow bir video editörü uygulaması. Oldukça kapsamlı bir kullanım alanına sahip ve ara yüzü basit. Bu uygulama ile birçok şeyi yapabilirsiniz. Örneğin; fotoğraf ve videolarınızı bir araya getirebilir, videonuzu kırpabilir, farklı kalitelerde kayıtlar yapabilir, üzerine istediğiniz yazıyı ve efekti ekleyebilirsiniz. Ayrıca ses kontrolü özelliği de mevcut. Üzerinde bulunan sosyal medya paylaşım butonlarıyla da rahat bir şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Unutmadan, bu uygulama da tamamen ücretsiz!

4. Inshot

Ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Herhangi bir sosyal medya mecrası üzerinde paylaşacağınız fotoğraflarınızı düzenlemenize yardım ediyor. Video kırpma, kolaj yapma gibi özellikleri de mevcut. Yapmanız gereken tek şey, uygulamayı indirdikten sonra düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçmek. Sonrasında kenarlık eklemek, birbirinden farklı filtreleri denemek, yazı yazmak veya içerik eklemek gibi bir sürü özelliği keşfedebilirsiniz!

5. 9Square

Bu uygulama ile instagram üzerinde birçok parçanın birleşimiyle bir fotoğraf elde ederek yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Uygulama fotoğrafınızı 3x1, 3x2, 3x3, 3x4, 3x5 şeklinde bölerek çoğaltmanızı sağlıyor. Bu uygulamayı kullanarak takipçilerinizi şaşırtabilirsiniz.

6. Canva

Canva, ücretsiz bir fotoğraf ve grafik tasarım uygulaması. Uygulamayı indirip giriş yaptığınızda nasıl kullanacağınızı anlatan talimatlarla karşılaşıyorsunuz. Ardından istediğiniz tasarımı yapabilirsiniz. Instagram gönderisi, Facebook gönderisi tasarlayabilmenizin yanı sıra fotoğraf kolajı yapabilir, özgeçmişinizi hazırlayabilir, el ilanı, afiş, davetiye gibi tasarımlar da yapabilirsiniz.

Siz de bu uygulamaları indirerek yeni içerikler üretebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızın daha profesyonelce ve etkili bir şekilde yönetilmesini isterseniz, konusunda uzman ekibimizle tanışma vaktiniz gelmiş demektir. smiley

Yazan: Alev Ateş

Paylaş