PROFESYONEL WEB SİTESİ İÇİN NELER GEREKLİ?

PROFESYONEL WEB SİTESİ İÇİN NELER GEREKLİ?
28 Ağustos 2018

 

PROFESYONEL WEB SİTESİ İÇİN NELER GEREKLİ?

Markanızın web sitesini, internetteki kartvizitiniz olarak düşünün. Web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız, kullanıcılarda markanızla ilgili ilk izlenimin oluşmasını sağlar. Gelin bu yazımızda bir web sitesinin kullanıcı tarafında nasıl iyi izlenim bırakabileceğinden bahsedelim.

Domain, Hosting, Tasarım ve Yazılım

Benzersiz bir alan adı, yayın hizmeti, kreatif site tasarımı ve ihtiyacınıza uygun yazılım hizmeti olmazsa olmazlardan. Tabi ki bu 4 unsur markanız ve ihtiyacınız özelinde farklılıklar gösterebilir. E-ticaret markası iseniz farklı bir yazılım, inşaat markası iseniz farklı bir yazılım kullanmanızda fayda var. Tasarımınızın logonuzdaki renkler ile uyumlu olması da önemli. Web sitenizin tasarımı karşı taraftaki ilk intibadır.

Anasayfa

Kullanıcılar çoğu zaman scroll down yapmak veya fazladan bir butona tıklamak istemez. Bu sebeple markanız ile ilgili verilmesi gereken tüm bilgileri anasayfada vermelisiniz. Anasayfadaki metinler ise okunaklı ve sloganvari kısa, öz cümleler olmalıdır.

İletişim Bilgileri

Web sitenizin kategoriler bölümünde markanızın iletişim bilgilerinin olması kullanıcıya güven verecektir. E-mail, telefon numarası, adres gibi bilgilerin paylaşılması kullanıcının markanıza olan güven duygusunu artıracaktır.

Blog

Diyelim ki bir web sitesi açtınız ve Google’da üst sıralarda görünmek istiyorsunuz. Web sitenize blog bölümü eklemek ve düzenli olarak sektörünüzle ilgili blog yazıları girerek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Blog metinlerinde, sizi bulmak isteyen kullanıcıların Google’a aratacağını düşündüğünüz kelime kalıplarını geçirmeyi unutmayın.

Sosyal Medya

Sosyal medyayı kullanmayan marka neredeyse kalmadı. Web sitenizden de sosyal medya hesaplarınıza yönlendirecek butonlar eklemek ve bunları tasarımsal olarak kolay erişilebilen bir yere yerleştirmelisiniz.

Güncelleme

Sizin de telefonunuza bir uygulamanın güncellendiğine dair sıklıkla bildirim geliyor değil mi? Çünkü hepimiz değişiyor ve gelişiyoruz. Bu sebeple web siteniz için de güncelleme yapmak, yeni içerikler girmek, tasarımını değiştirmek, gelişim kaçınılmazdır. Her şey değişiyor, bırakın web siteniz de değişsin ve markanızın ihtiyaçlarını karşılasın.

Siz de web sitenizin markanızın ihtiyaçlarına yönelik dizayn edilmesini istiyorsanız, gelin tanışalım.

Yazan: Deniz Ademoğlu

Paylaş