MARKANIZIN YILBAŞI KAMPANYASI HAZIR MI?

MARKANIZIN YILBAŞI KAMPANYASI HAZIR MI?
05 Aralık 2017

 

2018’i karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde, hepimiz 10’dan geriye sayıp kutlamalar yapacağımız o keyifli anı heyecanla bekliyoruz! :)

Soğuk kış gününde herkesin içini ısıtan yılbaşı heyecanı, kampanya iletişimleriyle birlikte markalar için bambaşka bir boyutta. Peki siz bu coşkuya ortak olmak için markanıza özel bir yılbaşı kampanyası hazırladınız mı?

Eğer hazırlamadıysanız endişelenmeyin, size bu süreçte yardımcı olacak birkaç küçük önerimiz var. ;)

Yılbaşı Hediyesi ile Dikkat Çekin

Yılbaşı için en mutlu anlardan biri elbette alınan hediyelerin açıldığı bölümdür. En büyük heyecan ise beklenmedik bir hediye ile karşılaşıldığında yaşanır. Burada devreye markanız giriyor. Takipçilerinizin yüzünü güldürmek için hazırlayacağınız bir post ve yeni yılın ilk günü vereceğiniz bir hediye ile 2018’e mutlu bir adım atmalarını sağlayabilirsiniz.

En Güzel Dilekler Sizin Sayfanızda Yer Alsın

Yeni yılın getirecekleri ile herkesin beklediği bir şey vardır. Huzur, mutluluk, aşk, sağlık, para… Markanızın sayfasını bir dilek ağacına dönüştürebilir ve en güzel dilekleri bir araya toplayabilirsiniz. Takipçilerinizin tek yapması gereken ise sevdiği birini etiketleyerek 2018’in onun için ne getirmesini istediğini yazması. Böylece insanlar yalnızca kendileri için yazılan dilekleri değil, insanların birbiri için istediklerini de okuyabilecek ve umutlarını paylaşabilecek.

Yılbaşı Eğlencesi Fotoğrafları ile Sayfanızı Renklendirin

İster bir eğlence mekanında dans ederek, isterse de evinde mandalina yiyip televizyon izleyerek… Herkes yılbaşına kendi tarzında girecek ve değişmeyen tek şey yaşanan eğlence olacak. Takipçilerinizden istediğiniz fotoğraflarla onların gecesine ortak olabilirsiniz. Üstelik yeni yılın büyüsüyle çok daha eğlenceli fotoğrafların geleceğinden emin olabilirsiniz. Oluşturacağınız albümle ise yıl boyu insanların gülümseyerek bakacağı bir bölüme sahip olacaksınız.

Yılbaşı Hediyesine Katkınız Olsun

Birçok marka gibi siz de ürünlerinizde indirim yaparak insanların hediye seçimindeki tercihi olabilirsiniz. Elbette burada yapacağınız indirim oranı etkili olacaktır. Yüksek bir indirim oranı ve online alışverişlerde hızlı kargo avantajı ürünlerinize olan ilginin artmasını sağlayacaktır. Bir de dilerseniz güzel bir hediye paketi ve kart ile daha özel bir seçeneğe ev sahipliği yapabilirsiniz.

Kampanyanız ne olursa olsun, bu süreci iyi kurgulamanız ve duyurmanız belki de en önemlisi. Küçük bir ayrıntıyı gözden kaçırmanız tüm planınızı altüst edebilir. Yapacağınız ufak bir ekleme ise benzer şeyleri yapan markalar arasında fark edilmenizi sağlayabilir. Bu süreçte sosyal medya ajansı ile çalışıyor olmanız ve kurguyu birlikte yapmanız, istenmeyen durumların yaşanmasına engel olacaktır.

Son olarak Ahtapot ekibi olarak size yeni yıl mesajlarımızı iletmek istiyoruz. Yeni yıl siz, markanız ve takipçileriniz için mutluluk, huzur, başarı, heyecan ve hiç dinmeyen umutlar getirsin…

Paylaş