LINKEDIN’İ DAHA VERİMLİ KULLANIN!

LINKEDIN’İ DAHA VERİMLİ KULLANIN!
23 Mart 2021

 

LinkedIn, 200 ülke ve bölgede 730 milyon üyeye sahip dünyanın en büyük profesyonel sosyal iletişim ağıdır. Artık hepimiz LinkedIn’de çok daha fazla zaman geçiriyoruz ve geçirdiğimiz bu zamanı verimli hale getirmek için LinkedIn’i kullanırken birçok konuyu göz önünde bulundurmak gerektiğini biliyoruz. Gelin, bu konuyla ilgili ipuçlarına birlikte göz atalım…

  • Öncelikle hedeflerinizi belirlemeniz gerekiyor.

Yeni müşteriler kazanmak, yeni çalışanlar ya da daha iyi bir iş bulmak için doğru planlama yapmanız hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Amacınız ne olursa olsun LinkedIn’i daha verimli kullanmak için dikkat etmeniz gereken ilk konu net bir hedef skalası belirlemektir.

  • Geçirdiğiniz zamanı dikkatlice planlayın.

Platformda geçirdiğiniz süreden maksimum sonuç almak için her dakikayı gözden geçirmek oldukça önemlidir. Belirlediğiniz hedefler doğrultusunda kendinize görevler verin ve hayata geçirdiğiniz eylemlerin sonuçlarını gözden geçirin. Kendinize verebileceğiniz görevler günlük, haftalık ve aylık olarak belirlenebilir. Örneğin;

  • Günlük olarak bildirimlerinizi kontrol edebilir, haber akışınızdaki güncel gelişmeleri kontrol edebilirsiniz.
  • Haftalık olarak profilinize kimlerin baktığını kontrol edebilir, onlara bağlantı isteği gönderebilirsiniz.
  • Gelecek ay için içerik planı oluşturabilir, yakın zamanda bağlantı kurduğunuz kişilere mesaj gönderebilirsiniz.

 

  • Doğru kişileri bulun.

LinkedIn’de sahip olduğunuz bağlantı sayıları önemli değildir. Önemli olan bağlantılarınızın niceliğidir. Kaliteli bağlantılarınız, hedeflerinizi belirlemeniz konusunda yardımcı olacaktır.

  • Fazla paylaşım yapmaktan kaçının.

Gönderilerinizin bağlantılarınız ve takipçilerinize değer kattığından emin olun. Gönderi sayısındansa içeriği çok daha önemlidir.

  • Etkileşime geçin!

Ulaşmak istediğiniz kişilerin gönderilerine yorum yapın. Gönderilere yorum yapmak sizi sadece akılda kalıcı yapmaz, dikkatleri profilinize çekmenize de yardımcı olur.

Son olarak; LinkedIn’de verimli bir zaman geçirmek için bu adımları hayata geçirmeyi unutmayın! smiley

 

 

Yazan: Melisa Fulya Özilhan

Paylaş