LINKEDIN HESABINIZI VİDEO İÇERİKLERLE GÜÇLENDİRİN!

LINKEDIN HESABINIZI VİDEO İÇERİKLERLE GÜÇLENDİRİN!
08 Kasım 2018

 

Sosyal medyada videonun ve hareketli içeriklerin önemi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Yurt dışında yapılan araştırmalara göre işletmelerin %81’i video pazarlamasını kullanıyor. LinkedIn özelinde 2017 senesinde işletmelerin %38’i video içeriği paylaşmış ve aynı araştırmaya göre işletme sahiplerinin %55’i 2018 senesinde video içeriklere ağırlık vereceğini belirtmiş.

Rakamlardan da anlaşılacağı gibi LinkedIn’de video içerik kullanımı önem kazanıyor. Rakiplerinizden bir adım önde olmak ve olumlu geri dönüşlerinizi arttırmaya yardımcı olacak ipuçlarını sizler için derledik.

1. Kendinizi veya takımınızı tanıtabilirsiniz.

Takipçilerinize kim olduğunuzu, ne iş yaptığınızı anlatan kısa videolar paylaşabilirsiniz.

2. Tanıtım videoları

Ürününüzü, hizmetinizi anlatan veya iş başında çalışırken gösteren videolar hazırlayabilirsiniz.

3. İpucu videoları

İnsanların yaşadığı bir soruna çözüm olabilecek veya onların hayatını kolaylaştıracak önerilerin yer aldığı videolar paylaşabilirsiniz.

4. Soru & Cevap videoları

Müşterilerinizin sıklıkla size sorduğu soruları, danışmanlık istediği konuları cevapladığınız, onlara yardımcı olacak videolar hazırlayabilirsiniz.

5. Endüstrinizden derlenmiş bir video

Sektörünüze ait önemli bir etkinlikten, fuardan veya haberden sizin çıkarımlarınızı veya yorumlarınızı paylaşabileceğiniz videolar paylaşabilirsiniz.

6. İç Yüzü videoları

Ürünlerinizin üretim aşamasını gösteren bir video veya hizmetinizi anlatan bir video paylaşabilirsiniz. Böylece takipçileriniz ve potansiyel müşterileriniz sizin çalışma ortamınızı ve biçimini görebilir.

7. Etkinlik videoları

Katıldığınız fuarlardan, seminerlerden, konferanslardan video paylaşımları gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar gibi birçok video içerik fikriyle markanızı ve ürününüzü takipçilerinize, potansiyel alıcılarınıza ve müşterilerinize etkili bir biçimde sunabilirsiniz.

Yazan: H. Taylan Azimli

Paylaş