INSTAGRAM’DA PORTRELER ARTIK DAHA GÖZ ALICI!

INSTAGRAM’DA PORTRELER ARTIK DAHA GÖZ ALICI!
28 Ağustos 2018

 

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram, yeni odak özelliğini tanıttı! Peki bu özellik Instagram post’larımızda nasıl değişikliklikleri beraberinde getirecek?

Instagram’ın yeni formatı sayesinde kamera arka planı hafifçe bulanıklaştırıyor ve doğrudan kadraja giren yüzlere odaklanıyor. Yani artık ön kamerayla çekilen selfie’ler ve arka kamerayla çekilen portreler eskisinden daha göz alıcı olacak.

Odak özelliği ile sevimli dostlarımız da daha göz alıcı.

İPhone telefonlarda bulunan odak özelliğiyle benzerlik gösteren bu yeni uygulama ile artık Instagram fotoğraflarınızın daha profesyonel görüneceği aşikar. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için tabii ki Instagram’ın son sürümünü indirmiş olmanız gerekiyor. Bu sürümü indirdikten sonra kullanabilmeniz için tek yapmanız gereken ise Superzoom’un yanındaki odak seçeneğine tıklamak. Bu noktadan sonra özellik devreye giriyor ve arka planda yer alan görüntüyü bir nebze bulanıklaştırıp ön plandaki görüntüyü daha da keskinleştiriyor. Bu özelliği kullandığınızda fotoğraflarınıza etiket, yazı, filtre vb. gibi özellikleri de ekleyebiliyorsunuz.

Diyeceğimiz o ki hemen Instagram’ın son sürümünü indirin ve daha profesyonel ve şık fotoğraflarla paylaşımlarınızı gerçekleştirin.smiley

Yazan: Emel Kızıltaş

Paylaş