INSTAGRAM STORY REKLAMLARIYLA HEDEF KİTLENİZE ULAŞIN!

INSTAGRAM STORY REKLAMLARIYLA HEDEF KİTLENİZE ULAŞIN!
28 Ağustos 2018

 

Instagram Stories hayatımıza girdiği günden beri vazgeçilmezlerimiz arasında yerini aldı. Günlük koşuşturmacamız içinde Instagram hesabımızı her kontrol ettiğimizde takip ettiğimiz hesapların paylaştığı hikayeler, Instagram yayın akışından daha çok ilgi çektiğini söyleyebiliriz.

Instagram’dan yapılan açıklamaya göre 300 milyon hesap Instagram Stories'i kullanıyor,en çok izlenen hikayelerin üçte birlik kısmı işletmelere ait ve her beş hikayeden biri izleyicilerinden direkt mesajlar alıyor.

Hal böyle olunca kendisi için ek gelir kaynağı olması ve reklamverenlerin iştahını kabartmasıyla Instagram, Mart 2017 tarihinde Stories’e reklam özelliğini getirdi.

Instagram Stories’den reklam vermek için öncelikle bir işletme hesabına sahip olmanız ve bu hesabı Facebook sayfanıza bağlamanız gerekiyor.

Gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra reklam amacı olarak Instagram’ın bize sunduğu beş seçenekten birini seçmemiz gerekiyor. Bunlar Erişim, Video İzleme, Trafik, Dönüşüm ve Uygulama Yükletme olarak karşımıza çıkıyor. Reklam amacınıza yönelik uygun konu başlığını seçtikten sonra da reklamınızla ilgili hedef kitle, tarih, içerik, bütçe vb. ayarlamaları geriye kalıyor.

Bu adımları gerçekleştirdikten veya profesyonel bir sosyal medya ajansına yaptırdıktan (bknz. www.ahtapotsosyalmedya.com/referanslar-portfolyo) sonra başarılı bir Instagram Stories reklamı nasıl olmalı, bu konuyla ilgili de ipuçlarını derleyelim:

  • Görselinizde veya videonuzda yer alacak ilk karenin dikkat çekici olmasına dikkat edin.
  • Markanızın ve logonuzun görünür olmasına dikkat edin.
  • Müzik kullanmayı mümkünse ihmal etmeyin.
  • Reklamlarınızın hedef kitlenizle ve amacınızla uygun olmasına özen gösterin.
  • Influencer’ları kullanmayı unutmayın.

Marka bilinirliğinizden satışlarınızı artırmaya yönelik birçok sonuca ulaşmak için Instagram Stories reklamlarını kullanmaya karar verdiyseniz, konusunda uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. smiley

Yazan: H. Taylan Azimli

Paylaş