INSTAGRAM HİKAYELERİNİZİ ÇIKARTMALARLA DAHA ETKİLİ HALE GETİRİN

INSTAGRAM HİKAYELERİNİZİ ÇIKARTMALARLA DAHA ETKİLİ HALE GETİRİN
10 Ekim 2018

 

Instagram hikayelerinizi nasıl daha etkili hale getirebileceğinizi biliyor musunuz? Daha önce hikaye çıkartmalarını kullanmayı denediniz mi? Sizin için hazırladığımız yazımızda hikaye etiketlerini nasıl kullanacağınızı keşfedeceksiniz.

Instagram hikayelerinde çıkartmalarına erişmek için fotoğraf veya video içeren bir yayını seçtikten sonra hemen yukarıda yer alan kare “gülen yüz” simgesine dokunun. Gülen yüz simgesine dokunduktan sonra çeşitli çıkartmaların yer aldığı bir pencere açılır. Burada yer alan çıkartmalar içinde en çok kullanılanlar; saat, konum, derece, hashtag ve GIF’tir.

Instagram hikayelerinizi güzelleştirmek için bu çıkartmaları nasıl kullanacağınızı ele alalım.

1 Emoji Slider

Emoji Slider hayatımıza giren yeni Instagram çıkartmalarından biri. Buradaki emojilerin değiştirilebilir olması ise yaratıcı içerikler paylaşılmasına olanak sağlıyor. Birçok marka kendine en uygun emojiyi seçerek takipçilerinin ilgisini çekmeyi başarıyor.

2 Sorular

Sorular çıkartması takipçileriniz ve hedef kitlenizden doğrudan geri bildirim almanızı sağlayan bir özellik. Kitlenizi daha iyi tanımanıza ve etkileşim alacak konularda paylaşım hazırlamanıza yardımcı olabilir. Tüm cevaplar size özel olarak gösterilir ve bu da kitleniz ile iletişim kurmanın en güvenli yoludur.

          

3 Anket

Son zamanlarda oldukça popüler olan hikaye bölümünün sıklıkla kullanılan bir diğer özelliği ise anket. Herhangi bir soru sorup şıkları sizin belirlediğiniz bu özellikte oylama sonuçları 24 saat sonra otomatik olarak size sunulur.

Böylece hikayenin kimler tarafından görüntülendiğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiği ve seçimini hangi tercihten yana kullandığı detaylı bir şekilde incelenebilir.

     

Kullanabileceğiniz diğer hikaye çıkartmaları:

  • Konum çıkartması; dilerseniz rengini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz
  • Saat; paylaşım saatinizi dijital veya analog olarak seçebilirsiniz
  • Bahset; hikayenizde yer alan kişinin kullanıcı adını hikayenize etiketleyebilirsiniz.
  • Gün; paylaşım yaptığınız günü hikayenizin bir köşesine kolayca ekleyebilirsiniz.

Tüm bu özellikler ve değiştirilebilir seçenekler arasından size veya markanıza en uygununu seçerek eğlenceli hikayelerinizi oluşturabilirsiniz.

Yazan: Özgü Çağıran

Paylaş