INSTAGRAM HESABINIZI KORUMANIN YOLLARI!

INSTAGRAM HESABINIZI KORUMANIN YOLLARI!
28 Ağustos 2018

 

Gözünüz gibi sakındığınız Instagram hesabınızın bir gün girdiğinizde açılmadığını görseniz ne yapardınız? Büyük bütçelerle reklam kampanyaları düzenlediğiniz, markanız veya ürününüz için bin bir türlü zahmetle, profesyonel biçimde oluşturduğunuz şirket hesabınızın ertesi gün çalışmadığını düşünsenize.

Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için dikkat etmeniz gereken bazı yöntemler bulunduğunu biliyor muydunuz?

1 – Takipçi ve takip edilen sınırlarına dikkat edilmeli

Instagram içinden takip edeceğiniz hesap sayısı 7.500 hesap ile sınırlı. Ayrıca belirli bir zaman içinde takip edeceğiniz hesap sayısı da Instagram tarafından kısıtlanmış durumda. Yarım saatte 100 hesabı takip etmeniz durumunda, hesabınız için alarm çanları çalabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kısıtlı süreler içinde takip edeceğiniz hesapları iyi seçmeniz gerekebilir.

2 – Botlar ve takipçi satın alımları

Instagram hesabınızın güvende olması için hesap hareketlerinizi otomatikleştirecek her türlü eylemden ve takipçi satan yerlerden uzak durmalısınız. Instagram bu gibi durumlarda hesabınızı kapatmaktan çekinmiyor.

3 – Saatte 350 beğeni

Instagram saat başı 350 beğeni gerçekleştirmenize izin veriyor. Bu limiti aşmaya çalıştığınızda hesabınız spam olarak işaretlenebilir ve minimum 24 saat hesabınıza erişemeyebilirsiniz.

4 – İçerik başına 30 hashtag

Fotoğraf ve video paylaşımlarınız için en fazla 30 hashtag ekleyebilirsiniz. Bazı hesaplar yorum kısmına da 30 hashtag koyup, paylaşımlarını gerçekleştiriyor ama Instagram sadece içerik altında paylaşılan hashtagleri uygun görüyor.

5 – “Bozuk” hashtag kullanımı

Kimi hashtagler cinsel içerikli paylaşımlarda veya Instagram’ın izin vermediği paylaşımlar içinde çok fazla kullanılabiliyor. Paylaştığınız içerikte bu tarz bir hashtag varsa içeriğiniz paylaşılmıyor veya kaldırılıyor.

6 – Kısıtlamalara dikkat edin

Instagram’da tek bir yorumda 5 kişiyi etiketleyebilirsiniz.

Instagram hikaye özelliğinde en fazla 10 kişiyi etiketleyebilirsiniz.

Aynı yorumu birden fazla kez paylaşamazsınız.

Direkt mesaj gönderiminde en fazla 15 kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Direkt mesajlarda 500 karakter sınırı bulunuyor.

Kısacası özetlersek Instagram hesabınızı bir bot veya kötü yazılım tarafından kullanılıyor gibi göstermemeniz gerekiyor.

Siz de bu gibi bir durumla karşılaşmamak için sosyal medya yönetimi konusunda yetkin ve profesyonel bir sosyal medya ajansıyla çalışmak istiyorsanız gelin tanışalım: http://ahtapotsosyalmedya.com/iletisim

Yazan: H. Taylan Azimli

Paylaş