HOŞ GELDİN FİLMBOX TÜRKİYE!

HOŞ GELDİN FİLMBOX TÜRKİYE!
06 Ocak 2020

 

Uluslararası medya kuruluşu SPI International, Türkiye’de seçkin yayın platformlarında izleyicilerin karşısına çıkan FilmBox TV kanalının dijital iletişim çalışmaları için Ahtapot Sosyal Medya’yı tercih etti.

6 kıtada 40 televizyon kanalı ve dijital servisleriyle faaliyet gösteren uluslararası medya kuruluşu SPI International, sunduğu kanallar arasında öne çıkan FilmBox’un Türkiye’deki dijital iletişim çalışmaları için Ahtapot Sosyal Medya ile beraber yeni projelere imza atmayı hedefliyor. FilmBox, Türkiye’nin seçkin yayın platformlarında geniş bir izleyici kitlesine gişe rekorları kıran Hollywood filmleri, yılların eskitemediği klasikler ve popüler TV dizileri gibi farklı türlerde içerik sunuyor.                                                                                                                                                            

Bu işbirliği hakkında SPI  International CMO’su Haymi Behar, “50 ülkede 1,400 operatör üzerinden 40 kanalı ve dijital servisleriyle 60 milyon izleyiciye ulaşan ve büyük bir hızla büyümeye devam eden SPI International ailesi için, Türkiye pazarında dijital trendleri yakından takip eden, yaratıcı bir ekiple çalışmak oldukça önemli. Kısa sürede Türkiye’nin önde gelen film kanallarından biri haline gelmiş FilmBox Türkiye için dijital mecralarda Ahtapot Sosyal Medya ile birlikte çalışacağımızdan ötürü mutluyuz,” dedi.   

SPI International, dünya çapında 25 ülkede 30 milyon abonesiyle geniş bir izleyici kitlesine sahip olan FilmBox’un yanı sıra, tematik kanalları ve dijital servisleriyle de televizyon izleyicilerine kaliteli yapımlar sunuyor. SPI International kanalları arasında, sinema odaklı FilmBox Arthouse, dövüş sporu kanalı FightBox, doğa, gezi, sanat ve ekstrem maceralar odaklı FunBox UHD, adrenalin sporu yarışmalarını ekrana taşıyan Fast&FunBox, ödüllü belgeseller sunan DocuBox, dünyanın ilk HD moda kanalı olan FashionBox, müzik severlerin vazgeçilmezi 360TuneBox ve oyun severleri ekran başına toplayan Gametoon yer alıyor.

FilmBox Türkiye’nin tercihi olan Ahtapot Sosyal Medya; Darüşşafaka Cemiyeti, Lincoln Electric Türkiye-Askaynak, Form Şirketler Grubu, Taşkesti Su, Dalgakıran Kompresör, DB Schenker Arkas, Barry Callebaut & Chocolate Academy gibi birçok önemli markanın sosyal medya çözüm ortağı olarak dikkat çekiyor.

FilmBox HD Hakkında:

Dünya çapında 25 ülkede 30 milyon abonesiyle televizyon izleyicilerinin gözdesi haline gelen FilmBox kanalı, geniş bir izleyici kitlesine kaliteli ve eğlenceli içerik sunuyor. Gişe rekorları kıran Hollywood filmleri ve popüler dizilerin yanı sıra yılların eskitemediği klasikler FilmBox ile televizyon ekranlarına geliyor. SPI International, FilmBox kanalı ve çeşitli tematik kanallarıyla izleyicilere 360 derece bir eğlence deneyimi sunuyor. 

SPI International Hakkında:

SPI International, 6 kıtada 40 televizyon kanalı ve dijital servisleriyle faaliyet gösteren 60 milyon aboneye sahip global bir medya şirketidir. SPI aynı zamanda dünya genelinde 4K/Ultra HD içeriğin de en büyük toplayıcılarından biri konumunda yer almaktadır. Dünya çapında 1,400’den fazla operatörle iş birliği bulunan SPI, gelişmiş teknolojisi sayesinde internete bağlanabilen herhangi bir cihaz ile büyük global medya sağlayıcılar ve yerel OTT sağlayıcılar üzerinden abonelerine 4K/UHD programları da dahil olmak üzere, TV kanalları ve tüm film arşivine ulaşma imkanı sağlıyor. Yakın zamanda Hollanda’nın en büyük premium film servislerinden Film1’ın 4 kanalını ve dijital servislerini de portföyüne ekleyen SPI, büyüme ivmesini tüm hızıyla sürdürmektedir.

Dünya lideri film tedarikçisi ve televizyon programcısı kimliği ile, 25 yılı aşkın bir süredir uluslararası pazarda itibar sahibi olan SPI International, büyük lisans tedarikçileri iş birliğiyle yüksek talepli ilgi çekici içerikler sağlar.

Paylaş