HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRAN TWİTTER KODLARI

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRAN TWİTTER KODLARI
08 Temmuz 2020

 

2006 yılında hayatımıza giren ve 2013'te en çok ziyaret edilen ilk 10 site arasına adını yazdıran Twitter'ın pek bilinmeyen özelliklerinden bahsediyoruz yeni yazımızda.

Dünyada 340 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Twitter'ı, 11.8 milyon aktif kullanıcı sayımızla Türkiye olarak 6. sırada takip ediyoruz. Bu rakamlardan anladığımız kadarıyla her gün binlerce ileti akıyor platformda. Birçoğumuzun anlık ileti paylaşımı için kullandığı sosyal paylaşım sitesinde, ulaşmak istediğiniz her şeye birkaç kod ile anında ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

İstediğiniz her şeye anında ulaşmanızı sağlayan arama sözcükleri ve kodlar ile hayatınızı kolaylaştıracağımıza söz veriyoruz. Hadi gelin bir örnek ile başlayalım!

Bizim için çok önemli bir kelime olan “ahtapot” sözcüğünü ele alırsak;

“ahtapot near:us” yazarsanız, sadece Amerika’dan atılan tweet’lere ulaşırsınız. Burada ülke sıralaması kişilerin profillerine girdikleri ülke bilgisine göre yapılmaktadır.

“octopus lang:de” yazarsanız, sadece Almanca yazılan ve içinde octopus geçen tweet’lere ulaşırsınız.

“ahtapot filter:news” yazarsanız, ahtapot sözcüğü geçen haberlere ulaşırsınız.

"ahtapot filter:verified" yazarsanız, sadece onaylanmış hesaplardan atılan tweet'lere ulaşırsınız.

“ahtapot filter:follows” içinde ahtapot sözcüğü geçen ve sadece takip ettiğiniz kullanıcılardan attıkları tweet’lere ulaşabilirsiniz.

“ahtapot from:hisaruyar” yazarsanız, sadece “hisaruyar” adlı kullanıcının paylaştığı ve içinde ahtapot sözcüğü geçen tweet'lere ulaşırsınız.

“ahtapot min_faves:50” yazarsanız, ahtapot sözcüğü geçen ve en az 50 ve üstü beğeni alan tweet’lere ulaşırsınız.

Biz denedik, kodların tamamı çalışıyor. Şimdi sıra sizde! 🙂
Twitter hesabımız @AhtapotSM’yi takibe almayı unutmayın. 😉

 

Yazan: Özgü Çağıran

Paylaş