Foursquare / Swarm’da Nasıl Reklam Verilir?

Foursquare / Swarm’da Nasıl Reklam Verilir?
27 Ekim 2016

 

Bazıları için maliyet gibi görünse de Foursquare ve Swarm doğru kullanıldığında markanızın gücüne güç katacak önemli mecralardır. Pazarlama bütçelerinizde yeterli kısmı bu iki mecraya ayırdığınız takdirde, geri dönüşlerini hızlıca alacak, yatırımlarınızı geri kazanacaksınız. Dolayısıyla bu iki mecraya yapacağınız yatırımları, gereksiz masraf diye düşünmeden önce Foursquare’in ve Swarm’ın alanlarında ne kadar güçlü mecralar olduğunu hatırlatmak isteriz.

Foursquare ve Swarm’da reklam satın alması yaparak markanızın gücüne nasıl güç katabilirsiniz?

Öncelikle Foursquare’de hemen markanız adına bir hesap oluşturmalısınız veya hali hazırda bir hesabınız varsa markanızı sahiplenmelisiniz ve iletişim bilgilerini düzenlemelisiniz. Unutmayın, farklı yerde işaretlenmiş bir lokasyon, markaya prestij kaybettirecektir.

Özellikle AVM’ler, bankalar, perakende şirketleri, restoran zincirleri gibi markaların işletmelerinin yakınındaki kişileri alışveriş yapmaya davet etmelerinin en doğru yolu Foursquare reklamları! Ayrıca A plus bir markanın Kanyon, Zorlu AVM ya da Develi Restoran gibi bir yerde check-in yapan kişilere reklamlarını göstermesi de Foursquare ve Swarm reklamlarının önemini gösteriyor.

Foursquare Reklamlarına Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım ve Bu Bütçeyi Ne Kadar Sürede Harcanmalı?

Foursquare reklamları için 10.000 TL’lik bir reklam satın alması yapmanız ve bu bütçeyi bir ay içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

Foursquare Reklamlarını Diğer Reklamlardan Ayıran En Önemli Fark Nedir?

Foursquare ve Swarm bu uygulamaları yükleyen ve GPS’i açık olan herkesin adım adım nerede olduğunu takip edebiliyor. Bu kadar kıymetli bir datayı da reklam vermek isteyen markalar ile fazlasıyla değerlendiriyor. Ayrıca Check-in yapılması sonrası reklam göstererek doğrudan hedef kitlenizdeki kişilere ulaşmanız mümkün oluyor.

Peki bu reklamlar ile neler mi yapabilirsiniz?

  • İşletmeninizin yakınındaki dilediğiniz hedef kitleye ulaşabilirsiniz.
  • A plus hedef kitlenin sıklıkla gittiği mekanlardaki kişileri hedefleyerek reklamlarınızı gösterebilirsiniz.
  • Bir etkinlik düzenlediğinizde etkinlik bölgesindeki kişileri etkinliğe davet edebilirsiniz.

Foursquare Reklamlarını nasıl başlatabilirim?

Foursquare reklamlarını başlatabilmek için Türkiye’deki temsilcileri ile iletişime geçmek ve sonrasında başvurunun onaylanmasını beklemek gerekiyor. Merak etmeyin, bütün bu süreçleri sizin adınıza Ahtapot Sosyal Medya olarak biz yönetebiliriz. Maksimun 3 iş günü içerisinde 10.000 TL yüklü hesabınızın tanımlanacağını da müjdelemek isteriz. Foursquare reklamlarına başlamak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz: http://www.ahtapotsosyalmedya.com/iletisim

Paylaş