FENOMENLERİN SIRRI FARK YARATAN FOTOĞRAF UYGULAMALARI

FENOMENLERİN SIRRI FARK YARATAN FOTOĞRAF UYGULAMALARI
15 Mayıs 2019

 

Fotoğraflarınız ne yaparsanız yapın takip ettiğiniz Instagram fenomenlerinin paylaştıkları kadar kusursuz görünmüyor mu? Bunun sebebi sır gibi saklanan fotoğraf düzenleme uygulamaları olabilir.

Özellikle cep telefonu yani akıllı telefonlar ile fotoğraf çekmek yaygınlaştıktan sonra düzenleme yapmayı kolaylaştıran mobil uygulamalar Android ve iOS platformlarında yerini almaya başladı. Birçok sosyal medya kullanıcısı fotoğraflarını paylaşmadan önce düzenleme ihtiyacı duyuyor. Bu noktada kullanılan fotoğraf uygulamaları giriyor devreye. İşte son zamanların en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları…

VSCO

IOS ve Android markette indirebileceğiniz bilinen en eski ve en iyi fotoğraf düzenleme programlarından birisi Vsco. Hazır filtreleri ve el ile yapabileceğiniz düzenleme ayarlarını barındıran program, özellikle Instagram kullanıcıları için vazgeçilmez programlardan biri. Yalnızca 9 filtreyi ücretsiz olarak kullanabileceğiniz VSCO’nun diğer filtreleri için satın almanız gerekiyor. 🙁

SNAPSEED

Kullanım kolaylığı sebebiyle en çok tercih edilen uygulamalardan biri de Snapseed. Google tarafından geliştirilen ve tamamen ücretsiz indirilebilen bu uygulama, efekt ve filtrelerin dışında kolay ve hassas ışık ayarı yapma imkanıda sunuyor.

HUJI CAM

Klasiklerden vazgeçemeyenlerin tercihi Huji Cam! Vintage fotoğraflar elde etmek ve monolog bir makineyle çekilmiş hissi yaratmak istiyoısanız size önerimiz Huji Cam. Ancak ücretsiz sürümünde fotoğrafı uygulama üzerinden çekmeniz gerekiyor çünkü fotoğraflar içe aktarılamıyor. Ücretli sürüm satın alındığında bu işlem gerçekleştirilebiliyor.

PICSART

PicsArt, 500 milyondan fazla indirme sayısıyla son dönemin en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri. PicsArt’ın efekt, kolaj, çizim özelliğinin yanı sıra Türkçe arayüz desteği ile sosyal medyada harikalar yaratabilirsiniz.

AIR BRUSH

Diğer uygulamalardan farklı olarak fotoğraflarda yüz düzenleme konusunda oldukça kullanışlı olan uygulama selfie sevenlerin bir numaralı tercihi. Sivilceleri yok etmek, cilt tonunu eşitlemek, kırışıklıkları azaltmak ve diş beyazlatma konusunda başarılı bir uygulama.

Yazan: Özgü Çağıran

Paylaş