FACEBOOK PAY GELİYOR

FACEBOOK PAY GELİYOR
20 Kasım 2019

 

Sosyal medya devi Facebook yeni ödeme sistemi Facebook Pay’i duyurdu!

The Verge'de yer alan habere göre, Facebook Pay’den Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp üzerinden yararlanmak mümkün olacak.

Habere göre kullanıcılar Facebook uygulamalarından ayrılmadan Facebook Pay ile para gönderme veya ödeme yapma gibi işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

İlk olarak ABD’de kullanıma açılan ve önümüzdeki süreçte birçok ülkeye yayılacak bu yeni sistemin ayrıntılarına hep birlikte bakalım.

Facebook Pay Nedir?

Tercih ettiğiniz bir ödeme yöntemini sadece bir kez tanımladıktan sonra Facebook çatısı altındaki tüm uygulamalarda kullanabileceğiniz ve ödeme geçmişini görüntüleyip, ödeme seçenekleri yönetebileceğiniz bir sistemdir.

Örnek vermek gerekirse oyun içi satın alımlara, etkinlik biletlerine, Messenger'da kişiler arası yapılan para transferlerine ve Facebook Marketplace'deki belirlenen sayfalardan ve işletmelerden yapılan satın alma işlemlerinde kullanabileceğiniz ödeme sistemi platformudur.

18 yaşın üstünde olan herkesin kullanabileceği yeni ödeme sisteminin hassas olduğu tek nokta ise ticari işlemler… Ticari işlem kullanımı yasak. İlk gelen bilgilere göre tespit edildiği takdirde Facebook Pay durduruluyor.

Çoğu kredi kartı ve banka kartını destekleyen Facebook Pay’in Türkiye’de ise ne zaman kullanılacağı henüz belli değil. Merakla bekliyoruz. smiley

Yazan: Özgü ÇAĞIRAN

Paylaş