FACEBOOK MESSENGER’DA İKİ ÖNEMLİ GELİŞME!

FACEBOOK MESSENGER’DA İKİ ÖNEMLİ GELİŞME!
06 Şubat 2019

 

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger ile ilgili iki önemli adım atmaya hazırlanıyor.

Facebook dün yaptığı açıklamayla Messenger uygulamasına yanlış yazdığınız veya istemeden gönderdiğiniz mesajları silme özelliğini getirdiğini duyurdu. Whatsapp’da bir süredir var olan bu özelliğin Facebook Messenger’a da gelmesi sevindirici bir gelişme olarak göze çarpıyor.

Böylece arkadaşlarınızla birbirinize gönderdiğiniz mesajları yanlışlıkla müşterilerinize veya patronunuza gönderdiğinizde silme imkânınız olacak. 🙂

Özelliğin çalışması için silmek istediğiniz mesajın üzerine 10 dakika içinde gelip, basılı tutmanız gerekiyor. Karşınıza gelen seçeneklerden “Herkes için Kaldır”ı tıklamanız o mesajı silmeniz için yeterli.

Facebook tarafından yapılan bir diğer çalışma ise Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp arasında karşılıklı bir mesajlaşma sistemi. Dünyada 2.6 milyar civarı insanın kullandığı bu hizmetler ayrı uygulama olarak devam edecek. New York Times tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook mesaj uygulamalarının altyapısını değiştirmeye hazırlanıyor ve iddiaya göre bütün mesajların karşılıklı olarak şifrelenmesi öngörülüyor.

Bu hamleyle Facebook kullanıcılarını kendi ekosistemi içinde tutmayı hedefleyecek ve ileri zamanlarda reklam gelirlerini arttıracak manevralarda bulunabilecek. Bu sistemin ne zaman hayata geçeceğiyle ilgili kesin bir tarih verilmese de dedikodular 2019 sonu veya 2020 başını işaret ediyor.
 

Taylan Azimli

Paylaş