FACEBOOK 2016 GÖRSEL BOYUTLARI

FACEBOOK 2016 GÖRSEL BOYUTLARI
04 Ekim 2016

 

Şimdi hemen, elinizdeki Facebook görsellerini sakince yere bırakın ve güncellenen yepyeni boyutlara hazır olun!

Gün geçmiyor ki sosyal medya mecralarından yenilik haberleri gelmesin. Kah arayüz tasarımı, kah reklam verme araçları, kah yeni özellikler derken bu sefer de Facebook’tan görsel boyutlarına yenilik geldi.

Bildiğiniz gibi mecralar, en efektif hale gelebilmek, daha çok tercih edilmek gibi sebeplerle kendilerini sürekli yeniliyorlar. Tabii bu durumlardan en çok etkilenenler de markalar ve o markaların sosyal medya hesaplarını yöneten ajanslar oluyor. Neticede kullanılan görseller, markaların online itibarlarını etkilediği gibi, bu değişimlere hızlı ayak uydurmak da ajansların markalara verdiği hizmet kalitesini etkiliyor. Bu nedenle hem markalar hem de bireysel sosyal medya kullanıcıları ideal görseller için arayışa giriyorlar. Hangi mecrada hangi ölçü baz alınınca daha net görüntü elde edilir, fotoğraflar nasıl daha net çıkar, fotoğraflar kaç piksel olmalı gibi sorular ortaya çıkıyor.

Doğru bir kullanım için Facebook’un açıklanan yeni boyutlarının ne olduğu bilgisini de aşağıdaki linklerde sizlerle paylaşıyoruz;

https://www.facebook.com/help/125379114252045?__mref=message_bubble

https://www.facebook.com/business/help/www/103816146375741?__mref=message_bubble

Yeni boyutlarla barışık günler dileriz…

Paylaş