DÜNYA MUTLULUK GÜNÜ

DÜNYA MUTLULUK GÜNÜ
20 Mart 2019

 

Her yıl markaların özel işler çıkartmak için beklediği zamanlar vardır. Bunlardan bir tanesi de elbette Dünya Mutluluk Günü…

Dünya Mutluluk Günü, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından dünya üzerindeki insanların mutluluğu hatırlamaları ve kutlamaları için 2012 yılında ilan edildi.

2018 dünya mutluluk raporuna göre 156 ülke arasında Türkiye 74. sırada yer alıyor. Ülkemiz her ne kadar bu sıralamanın sonlarında yer alsada, gerek slogan gerekse reklam çalışmalarıyla ülkemizdeki markaların mutluluğu benimsediğini göreceksiniz. Bazı markalar var ki adete mutluluk sıralamasını yükseltmek için çabalıyor. smiley

Coca Cola 2009 yılının ilk yarısında “Mutluluğa Kapak Aç” isimli kampanyasını hayata geçirmişti. Her ne kadar şimdilerde “Anın Tadını Çıkar” dese de yaklaşık 6 yıl kadar yürüttüğü bu kampanya ile hafızalarımızda Mutluluğa Kapak Aç olarak kaldı.

“Mutluluk denince akla” dediğimizde eminizki hepiniz çoktan Eti’den bahsettiğimizi anladı bile. smiley Melodisi ve sözleriyle hafızalardan silinmeyen ve zaman zaman kendimizi söylerken bulduğumuz Mutluluk Denince Akla jingle’lı da Eti’nin yıllardır değişmeyen sloganı.

Eti’den sonra Ülker de “Mutluluk Her Yerde” sloganını kullanmaya başladı. Reklam jingle’ı ile iyice hafızalarımızda yer eden ülker “Mutluluk paylaşılır”, “Mutluluk yayılır”, “Mutluluk kutlanır” diyerek mutlu anların markası olmak için çalıştığını ifade ediyor.

Markaların, gün geçtikçe gerçek zamanlı paylaşımlarının yaratıcı ve eğlenceli bir hal aldığını görüyoruz. Sosyal medya çalışmalarını yürüttüğümüz markalarımızın bu yıl ki #mutlulukgünü paylaşımı sizlerle!

Unutmayın, mutluluk paylaştıkça çoğalır! 😉

Yazan: Özgü Çağıran

Paylaş