Geri Dijital Medya Planlama

Dijital Medya Planlama

Dijital mecralarda reklam vermekle kalmayın, reklam olun!

Hem sosyal medyada (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube...) hem de Google’ın uçsuz bucaksız dünyası içinde güçlü bir medya planlama stratejisi ile markanızın reklamını yapmak, daha fazla kişiye ulaşmak ve başarıdan başarıya koşmak işten bile değil. Ayrıca, dijital dünyanın sunmuş olduğu en önemli avantajlardan biri olan sayısal verilere dayanan raporları ve analizleri de uzman ekibimizin yorumlarıyla size sunuyoruz.

İşe önce doğru mecrayı belirleyerek başlıyoruz. Çünkü her mecrada hitap edilecek kitle, demografik ve psikografik olarak farklılık gösteriyor. Bu farklılığı gözeterek ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi tespit ediyor, doğru mecraya odaklanıyor ve bu mecraya özel iletişim stratejileri geliştiriyoruz.

Bir sonraki adımda belirlediğiniz reklam bütçesinin, kuruşu kuruşuna nasıl kullanacağını, hangi mecrada hangi reklam modelleriyle değerlendireceğini, nasıl bir etki yaratmayı hedeflediğimizi, öngörülerimizi paylaşıyoruz ve onayınızla birlikte reklam startını veriyoruz. Hemen ardından da KPI’lar ve geri dönüşlerin takibi gündemimize geliyor. Çünkü söz konusu dijital mecralarda reklamcılık olunca, her yatırımın karşılığını pozitif ya da negatif verilerle görmek mümkün. Bu karşılık beklentilerle örtüşmediği noktada, hızlı şekilde aksiyon alıp yeni stratejiler geliştiriyor ya da başarıya giden farklı dijital yollar, farklı kanallar öneriyoruz.