BU ANNELER GÜNÜ ÇOK DAHA ANLAMLI

BU ANNELER GÜNÜ ÇOK DAHA ANLAMLI
30 Nisan 2020

 

Kaç gündür evlerinizdesiniz? Bu kaçıncı sokağa çıkma yasağı? Hala sayıyor musunuz yoksa çoktan saymayı bıraktınız mı? Haberleri aynı heyecanla takip ediyor musunuz yoksa bu duruma alıştınız mı?

Alışmak…

Bu süreçte insanlar aslında ne kadar da kolay uyum sağlıyor hepimiz gördük. Oysa belki de okul hayatında, ofiste herkesten farklı ve aykırı tiplerdik. Kurallar bazen bize anlamsız geliyordu. (Bazıları gerçekten anlamsızdı) Fakat şimdi tek bir kurala uymayanları görünce sinirleniyoruz. Nasıl da alıştık bir anda ve nasıl da kabul ettik mutlak doğru olduğunu bildiğimiz bir kuralı.

Benim evde dikkatim çok dağılıyor diyordunuz değil mi? Bakın nasıl da alıştınız bir anda evden çalışmaya. Saydınız mı kaç gün oldu?

Alışmak…

İnsan bu süreçte ve belki de her süreçte tek bir şeye alışamıyor; özlem… Sevdiklerinden uzak olmak, onlara sıkı sıkı sarılamamak alışılması gereken bir şey olamıyor. Üstelik bunun için önümüzde çok zorlu bir sınav var; Anneler Günü!

Bu Anneler Gününde hediyemizi ya da çiçeğimizi alıp annemizin kollarına koşamayacağız. Onun yerine belki ekranlardan gözyaşlarımızı tutarak kutlayacağız günlerini ve onları ne kadar sevdiğimizi söyleyeceğiz.

Fakat bu Anneler Gününde onlar için çok daha anlamlı bir hediye almamız da mümkün. Nasıl mı?

Onun İçin Doğayı Koruyun

Bugün ayrı olmamıza neden olan aslında yine biziz. Doğal alanların tahrip edilmesi, ekolojik dengenin bozulması ve yaban hayatla yakınlaşmamız bize hiç tanımadığımız virüsleri getirdi. Bir plastik şişe kullanırken, bir ağaç kesilirken ya da ormanlar yanarken sonuçların buralara geleceğini öngörememiştik. Fakat şimdi farkındayız. Bugünden itibaren doğayı korumalı ve sevdiklerimizden ayrı kalmamıza neden olacak salgınların önüne geçmeliyiz.

Bunu nasıl yapacağım diye soruyorsanız, aslında cevabı çok basit. Bunu sizin için yapan kurumlara destek verebilirsiniz. Bu Anneler Gününde WWF-Türkiye’nin evlat edinme bağış kampanyasına destek verebilir ve annenize seçeceğiniz armağanınızla aynı zamanda doğayı koruyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise https://destek.wwf.org.tr/ adresine girmek ve annenizin en seveceği türü evlat edinmek.

Anne Sevgisi Çocukların Eğitim Aşkıyla Birleşsin

Bugünler geçtiğinde annenizin yanına gidip onlara doya doya sarılacaksınız. Fakat bunu hiç yapamayacak çocuklar var. Bu çocukların en büyük aşkı ise okumak…

Annesi ya da babası hayatta olmayan çocuklara kucağını açan bir “şefkat yuvası” var; Darüşşafaka!

Annenize sorsanız hayattaki en büyük mutluluğun sizin bir gülümsemeniz olduğunu söyler. Şimdi o gülümsemeyi başla bir çocuğunu yüzüne kondurma ve onun geleceği için adım atma zamanı. Anneler Günü hediyenizi daha anlamlı kılmak için https://www.darussafaka.org/bagis sayfasına girerek bağış yapabilir, Anneler Günü elektronik sertifikasıyla uzakta da olsanız annenize armağanınızı ulaştırabilirsiniz.

İyi bir insan olmayı, başkalarına yardım etmeyi ve dayanışmayı bize annemiz öğretti. Onlardan gerekli dersi aldığımızı gösterelim. Hadi bu yıl onları mutlu ederken çocukların eğitimlerine destek verelim ve doğayı koruyalım.

Sevgi dolu tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun!

Yazan: Tuba Kiraz

Paylaş