BLOG YAZILARIYLA MARKANIZI GÜÇLENDİRMENİN 5 YOLU

BLOG YAZILARIYLA MARKANIZI GÜÇLENDİRMENİN 5 YOLU
30 Nisan 2019

 

Markalar sosyal medyada ön plana çıkmak ve seslerini duyurmak için kendilerine ve hedef kitlelerine uygun mecralarda yer almaya özen gösteriyorlar. Bu mecralar arasında kimi zaman unutulan ama önemi hiçbir şekilde azalmayan bir oyuncu bulunuyor: Blog.

Markanızın web sitesinde yer alacak bir blog, hizmet ve ürünlerinizle ilgili detaylı bilgiler vermenizin yanı sıra sitenize trafik çekmekte de çok faydalı olacaktır.

Peki sitenizde yer vereceğiniz blog nasıl olmalı, hangi kurallara uymalısınız gibi sorulara gelin beraber cevap verelim.

1- Web sitenize trafik çeker

Sitenizde yer vereceğiniz kaliteli ve iyi yazılmış bir blog web sitenize gelen trafiği arttırmanıza yardımcı olur. Özellikle blogunuzda yer vereceğiniz metinlerin SEO kurallarına uygun olması, sektörünüzle ve hizmetlerinizle ilgili olması, uygun anahtar kelimeleri içermesine dikkat ederseniz sitenize gelen trafiğin arttığına şahit olabilirsiniz.

2- Satışlarınızı arttırmaya yardımcı olur

Web sitenizin trafiği artmaya ve insanlar blogunuzda yer alan makaleleri okumaya başladı. Bunun sonucunda insanlara sunduğunuz hizmet ve ürünlerin bilinirliğinin artması yanında satışlarınızda doğru orantılı olarak artacaktır. Blogunuzda yer vereceğiniz insanları eyleme çağırıcı, çarpıcı metinler; metin içinde vereceğiniz yönlendirme linkleri yatırımlarınızın geri dönüşünü almanızda büyük yardımı dokunacaktır.

3- Sektörünüzde uzman olduğunuzu gösterir

Müşterilerinizin sorunlarına çözüm getiren yazılar, yeni çıkardığınız ürün veya hizmetlerin faydalarını anlatan makaleler, ürün veya hizmetlerinizle ilgili paylaşacağınız ipuçları ve kullanım kılavuzu gibi dokümanlar, takipçilerinize ve potansiyel alıcılara işiniz konusunda yetkinliğinizi göstermesi açısından çok faydalı olacaktır. Ürettiğiniz veya satışını gerçekleştirdiğiniz ürün/hizmetler konusunda uzman olduğunuzun bilinmesi, müşteriler arasında da güvenilirliğinizi ve profesyonelliğinizi oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

4- Uzun vadeli sonuçlar sunar

Blogunuzdaki makaleler sitenizi kapatmadığınız veya yazıyı silmediğiniz sürece orada kalır. Arama motorlarına kaydedilen bu yazınız yayımlandıktan bir ay veya bir yıl sonra da insanların karşısına gelebilir. Böylece geçmişte yayımladığınız bir makale size yeni müşteriler ve takipçiler kazandırabilir.

5- Marka imajınızı güçlendirir ve samimi kılar

Blogunuz sizin görüşlerinizi, tecrübenizi ve bilgi birikiminizi aktarabileceğiniz bir alan. Takipçilerinizle ve potansiyel müşterilerle aranızdaki iletişimin samimi olmasına da büyük katkı sağlayan blog aynı zamanda çalışanlarınızın da kendini ifade edebileceği bir yer olarak ön plana çıkıyor.

Gördüğünüz gibi web sitenizin bir bloga sahip olmasının birçok avantajı bulunuyor. Düzenli ve kaliteli bir biçimde yeni makaleler yayımlayarak rakiplerinizden ayrışabilir ve takipçilerinizin gözündeki profesyonel imajınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Yazan: H. Taylan Azimli

Paylaş