2017’nin Dijital Dünyasında Bizi Bekleyen 5 Önemli Gelişme

2017’nin Dijital Dünyasında Bizi Bekleyen 5 Önemli Gelişme
14 Aralık 2016

 

Hem bireylerin hem de kurum ve markaların giderek daha çok dijitalleştiği bir yılı daha geride bıraktık sayılır. Yaklaşan yeni yılla birlikte markalar da yeni dijital pazarlama stratejileri için ince eleyip sık dokumaya, yeni fikirler üzerinden düşünmeye başladılar. Bu fikirlerde netleşmeden önce yeni yılın dijital dünyasında bizi nelerin beklediğini bilmekte büyük fayda var.

İşte 2017’nin dijital dünyasında bizi bekleyen 5 önemli gelişme:

1. Canlı yayına hazır mıyız?

2016’da yıldızı parlayan mecraların canlı yayın özelliği, 2017’de markaların vazgeçilmezi olacak.Aslında sadece markaların değil, bireylerin de kendilerini en iyi şekilde ifade etmesini sağlayan canlı yayın özelliği, en güçlü trendlerden biri olarak karışımıza çıkıyor.

 

2. Facebook’un Sanal Gerçeklik Hamlesi

Sanal gerçeklik atılımını 2 yıl önce Oculus VR’ı satın alarak gerçekleştiren Facebook, bünyesinde yer edinecek sanal gerçeklik uygulamalarını “Sosyal VR” olarak nitelendiriyor ve tüm bu uygulamalarla geleceğin platformunu inşa etmeyi hedefliyor. Henüz mükemmel bir seviyede olmasa bile Sosyal VR deneyimi şimdiden sosyal medya kullanıcılarını heyecanlandırıyor. Yeni yılda bireysel iletişimden tutun da film, oyun, similasyon gibi pek çok alanda Sanal VR’la karşılaşmaya hazır olun.

 

3. Hayatınızda “sosyal pazar” lara yer açın.

Facebook ve Instagram’ın alışverişe ivme kazandıran hamleleri diğer sosyal medya devlerinin dikkatinden elbette ki kaçmadı. 2017’de bu ivmedeki yerini almak isteyen sosyal platformlar, sosyal medya kanallarından alışveriş yapmayı mümkün hale getirecek. Bu alışveriş furyasında kim nasıl ön plana çıkacak bilemiyoruz ancak, şimdiden kendinizi bu sosyal pazarların rutin bir ziyaretçisi olarak görebilirsiniz.

 

4. Bir Varmış Bir Yokmuş Kampanyalar

Snapchat ve Instagram Stories’le hayatımıza giren ve kendi kendini imha ederek merakımızı celbeden video ve görseller 2017 marka stratejilerini kökten değiştirecek. Süreli kampanyaların en yaratıcı şekilde kullanılabileceği bu mecralar sayesinde marka ve hedef kitleleri yoğun bir şekilde bir araya gelecek.

 

5. 2017’de Bambaşka Bir Whatsapp Bizi Bekliyor

Facebook Whatsapp’ı satın aldıktan sonra duruşunu koruyarak hiçbir şekilde reklam almadan yoluna devam etmişti. Ancak yeni bir atılımla işletmelere açılan Whatsapp, kullanım koşulları ve gizlilik sözleşmesini güncelledi. Bu güncellemeyle birlikte

Siz de markanızın veya işletmenizin yeni yılda doğru stratejik planlamayla büyümesini isterseniz, iletişim formumuzu doldurun, hemen sizi arayalım: www.ahtapotsosyalmedya.com/iletisim

Paylaş